Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlouhý start PC M56S-S3

Zdravím,

kamarád má desku Gigabyte M56S-S3 a nedávno jsem mu měnil grafickou kartu na Sapphire HD 5450 (ATI Radeon HD 5450). Po nainstalování karty trvá cca minuta, než se rozsvítí monitor a naběhne POST. Koukal jsem se na stránku gigabyte a problém by měla řešit poslední verze BIOSU (F6H), ta je však BETA a trochu jsem zagoogloval a našel jsem že je problémová (http://www.zive.cz/poradna/problemy-po-bios-update /sc-20-cq-455129/default.aspx?consultanswers=1). Počítač jinak normálně funguje

Měl bych zkusit tu BETU nebo rači vždycky čekat minutu+další minuty než se nastartuje OS?

Omlouvám se že jsem odpověděl pozdě. Default už jsem samozřejmě zkoušel, FDD je vypnuté. Zkusím teda tu Betu a updatnu to přes Q-Flash nebo co ten Gigabyte k tomu dodává.

Jinak si myslím že by měl být problém právě v Biosu protože v changelogu je napsáno toto:

1. Beta BIOS
2. Update CPU AGESA 3.7.1.0
3. Fix ATI Radeon HD 5000 series VGA card compatibility

//zkoušel jsem jenom Default v BIOSu, CMOS baterii jsem nevyndaval, mám to zkusit?

Jinak dík za odpověď