Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zoradenie suborov v priecinku

ahoj

dal som si zoradit a aj zoskupit subory aj priecinky vo win 7 takto:

http://prntscr.com/1iepvz
http://prntscr.com/1ieq0d

ale problem je, ze ked otvorim zlozky, nie su na prvom mieste preicinky. tie su az niekde v strede. takze musim scroolova dole. nerozumiem tomu, lebo priecinky by mali byt prioritne.

dik

první je seřadit (udělat seznam podle kritéria), druhý je seskupit (dát do skupin, logických celků) a v tom logickém celku máš uplatněno seřadit.. dále jsou tam záhlaví sloupců, které umí filtrovat a je tam seznam v tlačítku další, podle čeho nebo co to má dávat dokupy. o vyhledávacím dotazu, které je v tom seznamu. všechno je jedno v jednom, položek je hafo- já nevím co je na tom extrémně složitýho?

slozityho je v tom to ze nikto nechape podla coho sa radia tie skupiny, t.j. preco neni skupina s adresarmi navrchu, co je zrovna problem dotazovatela, a nikto nechape co to je vobec ta "skupina". A tie 2 nastavenia nie su normalne jasne algoritmizovatelne, proste to nejak nedeterministicky drbne nazvy suborov na display a uzivatel trhni si nohou. Ale hlavne ze nastavenia su pekne zaoblene a animovane.

tak ako su tie moje screenshoty to mam ja. a vysledok je:
je to zoskupene (podla typu suborov. .png, .mp3 ... ) a tieto skupinky su vo vnutry zoradene podla abecedy

ale nie je v okne ako prva skupinka z priecinkov. neviem preco. vsetko chcem zachovat ako to mam len aby zoskupenie priecinkov bolo prve

- ked vypnem to zoskoupovanie. tak to zostane zoskupene ( ale asi len podla predosleho stavu, uz to nebude zoradovat dalej). ale nie su tam urobene medzery medzi skupinami, co mi chyba pretoze je to o moc prehladneniie

nic sa nestalo
to iste

a hento som googlil ale bagy coho a kde.. neviem

toto je dolezite co teraz napisem. si to prosim pozorne precitajte:

1, zoskupit podla: typ = to musi byt takto
2, zoradit podla: typ alebo nazov = nic sa nezmeni. bude to to iste a musi to tak byt

vysledok tych dvoch bodov je taketo zoradenie:
- su vytvorene skupiny typov suborov, ale tak, ze kazda skupina je pomenovana. napr. skupina co sa vola: Dokument vo formate RTF. Obrazok for formate PNG. Adobe Acrobat Document. a tieto nazvy skupin su zoradene abecedne. to znamena, ze u mna sa skupina priecinkov vola: Priecinok suborov. a v ceskom windowse sa to bude volat: Slozka souboru. cize to bude na inom mieste zoradene.

a tak isto abecedne sa zoraduju aj subory danej skupiny v skupine.

VSETKO je v poriadku a moze to tak byt, ALE ja potrebujem vynat z tohto pravidla priecinky, aby boli na prvom mieste v zoznamoch.
- cize sa nejako musi odstranit nazov tej skupiny priecinkov ( da sa to v registroch?) aby nepatril do abecedneho zoznamu skupin !
- alebo sa musi nejako zmenit nazov tej skupiny priecinkov napr. na: #### aby to bolo prve este pred cislami a tym padom prve vsade.

dik