Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC pre vyvoj (navrh zostavy)

Ahoj,
potreboval by som zlozit nejake solidne PC (bez monitora). Pobezia tam nejake testovacie databazy, Visual Studio, obcas nejaky virtual, v noci sa tam budu zhravat a spracovavat data z pobociek, ziadne hry, PC pobezi nonstop. Musia tam zial fungovat aj 16-bit aplikacie, takze OS bude s najvacsou pravdepodobnostou W7 32-bit. Z toho vyplyva, ze som limitovany velkostou RAM na necele 4GB. CPU preferujem Intel.

1. Potrebujem stabilitu, stabilitu a este raz stabilitu a az potom vykon.
2. Aj ma laka SSD disk, ale neviem, ci sa to nevylucuje s bodom 1.
3. Je nejaka moznost ako vyuzit viac RAM a zaroven spustat stare app? Emulacia v roznych virtualoch nefunguje dobre, jedna sa o sietove app a tam ma emulacia problemy.
4. Vyskladate mi nejaky solidny, nie zbytocne drahy stroj, co mi opat vydrzi par rokov?

Diky.

Cena cca 500-700Eur. Teraz mam jeden 500 GB hdd rozdeleny na system a pracovne data a dalsi 1.5TB ako sklad. PC sa uz dost zadychava, Pentium 3GHz,4GB RAM.

Hlucne by to nemalo byt nejak extra, sedim pri tom cely den, ale nevyzadujem nejake extremne ticho, proste kancel.
Skladat to budem sam.

Moja hruba predstava je i5 (i3?), 8-16GB ram, velociraptor(SSD?) 500GB na system a pracovne data + nejake 2TB na sklad dat.
Neviem aku dosku a chipset vybrat, zrejme nejaku z tych military edicii.

Hotovu pracovnu stanicu skor nie, mam s tym dost zle skusenosti, ale to len na okraj.

Dakujem ti velmi pekne.

Trocha som bol v rozpakoch z tej bedne so zdrojom dole ale nakoniec to nemusi byt zly napad.
Este mam par otazok ak si najdes chvilku.

Oba ventilatory v tej bedni zapojit do dosky, aby sa tocili podla potreby alebo ich radsej dat naplno (na zdroj)?

Vedel by si mi odporucit nejake alternativne RAM, chladic CPU a zdroj? Len pre istotu.
Kupovat to budem tu: www.atcomp.sk, www.edsystem.sk, www.agem.sk, www.alza.sk

Ak by som daval 16GB ram tak radsej 2x8 alebo 4x4?

A chladic dodavany s cpu nepouzivas lebo je hlucny alebo to ma aj realne zmysel? Pytam sa preto, ze kamosovi nedavno odisiel chladic, nie ze by sa zasekol ventilator ale normalne prestal chladit. Neviem, ako su tie heatpipe spolahlive, alebo to bola len uplna nahoda.

Diky este raz!

1. do desky
2. pamětí 2x8GB hlavně s napětím 1.5V!
Dodávaný chladič "box" v zatěži řve jak postřelené prase, takže náhradní Gelid Solution Tranquillo rev.2
Rozhodně trvám na tom zdroji a to z ohledem na kvalitu!
(oba uvedené chladiče jsou kvalitní a nemám s kvalitou žádný problém)