Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber HDD ?

Chcem si kupiť novy HDD do digital.sat.prijimača a ako prve ma napadlo kupiť taky aby mal čo najmensiu hlučnosť,zbytočne nevyhrieval sat.prijimač a pokial možno najmenši odber,dalej ake otacky,aku vyrov.pamat
Vobec sa nerozumiem HDD :-( tak skusim dať na vaše rady.Dik

Ano asi ATA/ta širšia koncovka/
Tento dig.prijimač Dreambox7020 pracuje na bazi Linux a čo som pozeral recenzie najtichši a najmenej peče HDDSamsung.A uvažoval som aj o jeho kupe ale od jedneho predajcu som sa dozvedel že tam často odchadza hlavička hlavne u rozhrania ATA.Nemate niekdo s tym vlastnu skusenosť?Popripade doporučiť iny čo najtichšiHDD

To jsem jeste neslysel, ATA - rozumeno PATA i SATA jsou uplne stejne disky, akorat se vymeni elektronika.

Jinak bomba co se tyka nizke hlucnosti jsou ty nove disky od Seagate, takovy ty, jak maji polovicni vysku. Mam jeden 120 GB PATA (mi ho vymenili za reklamovany) a nemuzu si ho vynachvalit.