Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemohu se zbavit viru

Dobrý den
Prosím o pomoc. Antivirový program Avast nás stále upozorňuje na vir Trojský kůň. Vždy jej odložím do truhly. Poraďe prosím, jak se tohoto viru navždy zbavit. Předem děkuji.
[mod]Dotaz obdržený majlem jazykově upravil a vložil (Rce)[/mod]

V jakem adresari ten virus je ?
1. natartuj d nouzoveho rezimu (mackat F8 tesne pred nabehnutim Windows) a spustit antivirovy test v nouzovem rezimu

2. odtranit stare body obnoveni - Start / Programy / Prislusenstvi / Systemove nastroje / Vycisteni disku
Na druhe zalozce je na to tlacitko. Az to dobehne, nemackat OK dole, ale Storno!

Nedávno jsem odstraňoval Trojana z kompu, kde si Avast nevěděl rady, ale NOD32 po příštím restartu vir zlikvidoval. Trajon se (asi mj.) projevoval tak, že na systray vyskakovalo okno, že je spyware na počítači a je třeba si nainstalovat nějaký jejich program. Jo, takové řešení by určitě taky bylo rozumné. :-D

Platí to, co bylo napsáno přede mnou:
1. napsat, jaké je jméno toho trojského koně ( na některé bývají specializované odstraňovače či postupy)
2. likvidovat v nouzovém režimu
3. použít i jiné antiviry ( ale spouštět jen jeden, Avast může zůstat, ale je třeba ho zastavit)
4. pročíst specializované stránky, např. go.php
(5. nechat si nainstalovat k Windows nějakou malou distribuci Linuxu a tu na browsení používat= záruka 0 virů, 0 spyware, 0 trojských koní)