Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win XP - dlouhé načítání ikony bezdrátové sítě

Zdravím. Mám problém s jedním starším PC. Deska GA-MA69VM-S2, CPU Athlon II X2 250, 2 GB RAM, Radeon HD 5670, HDD 160 GB ATA, PCI wifi karta TP-Link TL-WN510G. Provedl jsem instalaci Win XP Home Edition SP3, instalaci všech ovladačů a aktualizací. Po startu najede plocha a v dolní liště 3 ikonky - repro, druhé repro (utilita Realtek) a CCC. Poté následuje zhruba 2 minutová pauza. PC zdánlivě nic nedělá. Lze spouštět jiné programy, otevírat okna, prostě normálně pracovat. Nelze však používat bezdrátové připojení. Po dvou minutách se teprve objeví ikonka bezdrátové sítě a indikuje připojení k síti. Poté je již všechno v pořádku. Hodně jsem googlil a tento problém není ojedinělý. Nikde jsem ale nenašel řešení, jen obecné rady jako aktualizace ovladače, povypínat nepotřebné služby po spuštění apod. Všechno jsem vyzkoušel, bez úspěchu. Potřeboval bych zjistit, co brání po startu spuštění toho správce bezdrátových sítí. Nějaký tip? Díky.

v aktualizacích tuším nejde povolit pouze "kritické aktualizace systému", ale povolením se instaluje zbytečný, zpomalující a děravý odpad typu dotnet (+ ie, wmp a jejich další záplaty), vše úchylně pojmenované jako "bezpečnostní aktualizace".
pro xp sp3 mu celý ten bordel na disku zabere další 2gb.
já standardně instaluju .net 2 sp2, a tu jednu ms záplatu.

Dneska už to snad dotáhnu do konce. Aktualizace jsem znovu povolil a opět po startu prodleva 2 minuty do připojení k síti, takže je chyba v tom. Stáhlo si to nějakých 14 aktualizací a pořád dokola je instaluje, vždycky při vypnutí PC. Když to pak znovu zapnu, při vypínání se znovu instalují. Asi dám na Brtníka a aktualizace nechám vypnuté, pokud je to jen samý balast. Značím vyřešeno, ale pokud by měl někdo nějaké nápady, klidně napište.