Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nemohu využít colou kapacitu HDD

Koupil jsem si nový HDD Maxtor 6L300RO,ale zapíšu na něho tak max. 135Gb a hlásí že je už plný.
Základní desku mám ASUS A7N8X-X LAN,CPU Athlon AMD 1556MHz.a systém Win 2000.
Bios mi přehráli u prodejce a ukazuje mi že tento HDD 300Gb zná.
Mám prý starý Wim 2000.Mám si prý pořídit XP 2generace a pak budu moci využít celou velikost disku.
Jsem již starší ročník a žádný PC profesional.Nechci zase šlápnout vedle.
Předem děkuji.

Na Windows 2000 bylo nutne provest zapis do registru - povolit disky vetsi nez 135MB. Predpokladem je nainstalovany SP4 pro Windows 2000

1. Spusťte Editor Registru (regedit.exe).
2. Nalezněte položku: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters
3. V menu  „Úpravy“  klikněte na  položku „Nový“ a poté vytvořte  novou hodnotu:
Název hodnoty: EnableBigLBA
Typ hodnoty: REG_DWORD
Hodnota: 0x1
4. Ukončete práci s editorem registru a vypněte PC.
5. Připojte pevný disk

Popis od M$:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;e n-us;q305098