Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozhybat externí cdromku

V NB mám pokaženou cdromku. Dostala se mi do ruky klasická CD romka s kabelem který se k ní připojí a propojí přes USB s NB. Mám tam win98 ale nechce to fungovat. Neporadíte mi co je špatně? Mat

klasická CD romka s kabelem který se k ní připojí a propojí přes USB

Tak je to klasická CD-ROMka s ATA/USB převodníkem nebo přímo externí notebooková CD-ROMka na USB?

Jak už se ptal rh, máš drivery pro USB? Jiné zařízení USB na tom portu funguje?

Ako si dosiel k takemu zaveru? Mas v spravcovi zariadeni nejaky USB controller? Nie je pri nom zlty vykricnik? Nainstaloval si ovaldace k tomu prevodniku delock? Co to je presne za prevodnik, resp. co strkas do USB portu? Snad na nom mas aj presne oznacenie.
P.S. je k tomu prevodniku aj externy zdroj, nie? Mas ho zapnuty a strceny do prevodniku? :)
P.S.2. ovladac mas na CD ktore si mal s tym prevodnikom delock, musis nainstalovat presne ten ovladac, iny ovladac ti s tym fungovat nebude.