Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MMC nebo SD u fotaku

Cau.
Budu kupovat digitalni fotak Canon Powershot A430 a mam dotaz, jakou k nemu koupit kartu, jestli SD nebo MMC ?

Pripadne i typ, pokud nekdo ma stejnej fotak, aby to ten fotak podporoval ?

Ja na netu vzgooglil, ze SD podporuje nejaky zabezpeceni, takze je drazsi nez MMC, ale kdyz jsem kouknul na soucasne ceny, tak je to stejny. No a jeste jsem vygooglil, ze MMC podporuje vic zarizeni, ale tohle je ciste do fotaku, tak je to jedno, asi vezmu SD.

Akorat jeste kdyby nekdo vedel, zda se musi hlidat vyrobci podobne jako u operacni pameti, ze zakladovka ma nejaky seznam podporovanych typu vyrobcu a chipu. Nebo jsou vsechny 100% kompatibilni ?

Ja se desim, kdy mi odejde muj starej Olympus z minuleho tisicileti, protoze znamemu pocatkem roku doporucili Canon A510 a kdyz jsem videl ty snimky, nechapu, ze se nestydi tak nekvalitni pristroje prodavat, zadna nafocena budova nestala rovne, pridali se problemy s clonou pred objektivem, ktera se nekdy neotvirala cela, ja uz si to radeji ani vse nepamatuji.

Kamos ho ma a snimky pekny.
Mamka ma jeste klasickej fotak a vyfoti snimek a je tam videt jenom cerna barva, takze pro ni kazdej digital je polepseni si, uvidi to hned na LCDecku a bude spokojena.

No ja bych svuj Olympus C730 UZ taky nemenil.