Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření duplicitních souborů podle určitého pravidla

potřeboval bych pomoc, vytvořit skript, který by dělal následující:
Mám soubor

file.pdf

a potřeboval bych aby ten skript z file.pdf vytvořil následující varianty souborů.(Jako ze by ho zduplikoval a přejmenoval?!)
file_cz.pdf
file_de.pdf
file_es.pdf
file_fr.pdf
file_gb.pdf
file_hu.pdf
file_it.pdf
file_nl.pdf
file_pl.pdf
file_ro.pdf
file_ru.pdf
file_sk.pdf
file_sv.pdf

Tohle me ceka asi u 500 souboru, proto bych rad nejaky skript prosim.
Delat to rucne je strasna pakarna, nevedel by nekdo jak na to?

Jak už jsem psal jinde, protože tam jsi neupřesnil zadání, napíšu to sem...
Vytvoř v té samé složce kde máš file.pdf nový textový soubor file.bat a do něj zkopíruj tenhle text:

@echo off
if "%1"=="" goto error
if not exist %1.pdf goto ferror
for %%a in (de, es, fr, gb, hu, it, nl, pl, ro, ru, sk, sv) do copy %1.pdf %1_%%a.pdf
goto end
:ferror
echo soubor %1.pdf neexistuje!
:error
echo Zadej jmeno zdrojoveho souboru bez pripony!
pause
:end

Pak stačí spustit file.bat a jako parametr mu předat jméno zdrojového souboru bez přípony...