Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Microsoft Security Essentials váš počítač nemonitoruje

Dobrý den,

je to tak dva týdny, co po zapnutí PC u antiviru byla napsaná hláška, že program Microsoft Security Essentials váš počítač nemonitoruje a že je potřeba jej znovu ručně zapnout. Přitom vše se tvářilo jako že funguje, ani centrum zabezpečení nic nehlásilo, jako že je antivir vypnutý.
Hledal jsem a našel postup na podpoře microsoftu : http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/i-cant- start-the-microsoft-security-essentials-service

Takže services.msc atd. a to pomohlo. Ale stále mi vrtalo v hlavě proč se tak stalo.
Dnes, tedy po dvou týdnech se mi to stalo znovu a opět jsem jej tedy znovu nahodil, ale rád bych přišel na to proč se tak děje.

Prosím o radu, na co se zaměřit, co by to mohlo dělat, pokud už s tím máte někdo zkušenost a nebo co je potřeba opravit, aby se tak nedělo?

Win XP sp3

Dopředu děkuji za rady.

V prvom rade ten PC prescanuj na viry, idealne nabootovanim z nejakeho antivir-CD aktualneho.
Pripadne aspon zacat v nudzaku kompletnym scanom pomocou superantispyware, prip. skus aj na eset.sk byval dole tzv "online" scanner (on je to normalne offline antivirak na scan)

Děkuji za snahu pomoci, ale měl jsem napsat, že takové věci jsem již udělal, protože je považuji za samozřejmé.

Nejenom že PC pravidelně nechávám kontrolovat antivirem, ale třeba i ten esset online scan používám cca jednou za týden.

Podle všeho je PC v pořádku, ale zkusím do nouzového režimu a superantispyware a pak dám vědět.

Ještě jednou děkuji.

Ano, je tam přesný datum a čas, jen se evidentně nechápeme.
Ihned po zapnutí PC, tedy ihned po startu systému dole v oznamovací oblasti, jak jsou hodiny je ikonka MSE, která ale zůstane místo zelené červená. kliknu na ní a píše to, že můj počítač není monitorován, protože služba byla zastavena a že jí je potřeba znovu spustit. Jak jsem napsal, stalo se to podruhé za 14 dnů a dneska je opět zase zelená a píše to, že počítač je monitorován a chráněn.

Nemá to tedy nic společného s tím, že bych měl více antivirů a nebo to vypnul online scaner od esetu.

Co je na tom divného je to, že podle toho by měl být antivir zastavený, ale centrum zabezpečení nic nehlásí, až když v nastavení kliknu na zastavení, tak se centrum ozve, že je počítač nechráněný a když jej znovu zapnu, tak ikonka zezelená a vše je opět ne oko v pořádku.

"stav služby microsoft antimalware service byl změněn na zastaveno"
u toho mas presny datum a cas. Kedy to bolo zmenene na zastaveno? Rozmyslaj co si vtedy robil, alebo sem napis jak casto to tam je a co sa v tych casoch s PC dialo, apod.
Uz si odinstaloval vsetky ostatne antiviry? Ovl.panely-software, pozorne prejst cely zoznam, a akekolvek anti neco odinstalovat a restart

Přímo tomu předcházelo: Řídící příkaz Zastaveno byl službě Microsoft Antimalware Service úspěšně odeslán.

Pak následovalo: Stav služby Microsoft Antimalware Service byl změněn na: Zastaveno

A poté : Řídící příkaz Spuštěno byl službě Microsoft Antimalware Service úspěšně odeslán.

A: Stav služby Microsoft Antimalware Service byl změněn na: Spuštěno

Jsem z toho jelen, takhle to jde po sobě. Pak následuje Verze podpisu Microsoft Antimalware byla aktualizována.
Aktuální verze podpisu: 1.155.1705.0
Předchozí verze podpisu: 1.155.1517.0

a dále: Instalace dokončena: Instalace následující aktualizace byla dokončena úspěšně: Definition Update for Microsoft Security Essentials - KB2310138 (Definition 1.155.1705.0) a to je v pořádku, opravdu jsem aktualizoval

Poprosím o vysvětlení pro hlupáky, kam mám zadat to net start "název_služby", vůbec netuším kam to napsat, protože když to dám do příkazového řádku, jen problikne černé okénko a nic. Jsem amatér...

On se stopnul, ale zapnutí neproběhlo automaticky, to bylo mnou udělané ručně a aktualizace také.

Starter nainstalován, našel jsem microsoft antimapware service, což je doufám ta služba a když jsem zadal do příkazového řádku tedy ten název, což je MsMpSVC, tak mi to napsalo, že požadovaná služba již byla spuštěna.

Děkuji Vám všem, že se mnou ztrácíte svůj čas.

To by mohlo hodně přihořívat, protože systém událostí popisuje : Služba Systémový čas nemohla synchronizovat systémový čas o 49152 sekund, protože žádný ze zprostředkovatelů časových údajů neposkytnul použitelné časové razítko. Systémové hodiny nejsou synchronizovány.

Jen mě udivuje, že to tedy nedělá stále, proč tedy po 14 dnech.

můžeš mít přibližně správný čas, to si zjistíš sám. ale třeba máš zapnutou i automatickou synchronizaci času, co nefunguje (client nemá přístup ven, nebo vadná ip). proto ty chybové hlášky, i když čas může být zhruba ok.

proto neustále nosím dcf hodinky, ať vím, jaký čas je referenční.