Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Které CRT? A kde koupit?

Dobrý den všem. Od léta se potýkám s problémem, že se mi z LCD u desktopu dělá špatně. Nejdřív jsem zkoušel jiné grafiky i monitory a kabely, pak jsem pobíhal po doktorech (jeden očař mi doporučil brýle, druhý je zase zavrhnul) a už toho mám opravdu dost. Rozhodl jsem se, že vyměním svoji GH za matroxe 550 a k tomu si pořídím velké CRT, nastavím menší rozlišení a budu doufat, že se to mým očím bude líbit.

Nejradši bych 19" s plochou obrazovku (ale ta nutně být nemusí). Které značky a modely mi doporučíte? Rád bych, když už kupuju skvělý matrox, tak abych výsledný dojem nezmrvil levným monitorem. Co říkáte na IBM, dell a FSC? Nejlepší by bylo asi Sony či EIZO, ale to nevím za kolik seženu. Rozumné maximum za monitor vidím tak na 3 tisíce.

Díval jsem se na několik webů s repasy a docela se mi líbí www.boxed.cz. Jaké máte zkušenosti s tímto shopem? Kupoval bych od nich samozřejmě jen Grade A produkty. Zaujalo mě:
http://www.boxed.cz/eshop/product/detail.php?menu=c rt&product=000315
http://www.boxed.cz/eshop/product/detail.php?menu=c rt&product=000314
http://www.boxed.cz/eshop/product/detail.php?menu=c rt&product=000106

Výběr už je ale docela malý. Máte tip na nějaké jiné solidní shopy s kvalitními CRT?

Před přechodem na LCD jsem měl CRT 19" Samsung 900NF a byl jsem s ním spokojen.

Boxed je snad jakž takž, akorát mi vadilo, že spamují bazary svými inzeráty. Ještě jsem slyšel docela dobré reference na firmu Device. Každopádně je nutné si vybraný monitor důkladně prohlédnout před koupí, liší se kus od kusu.

pokud budete vybírat repas monitor doporučuji někde v kamenném obchodě a prohlédnout si ho případně pustit test Nokia. Eiza jsou jedny z nejlepších, kdo dělá s fotkama mi to jistě potvrdí, jen tam odchází občas VN trafa jinak jsou ok.