Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Access point - levný, dobrý a pokud možno ihned

Doma došlo k menší reorganizaci a nechce se mi už tahat ethernet.
Takže hledám nějaký normální levný AP, který to zvládne přes 2 cihlové zdi (tady by snad problém být neměl). Potřebuji jej co nejrychleji.
Díval jsem se na Micronet WLAN Access Point, 54 Mbps SP918GK

Doporučí mi někdo něco jiného?
Má někdo něco slušného na skladě?

Takz protoze jsem spechal, tak jsem behal po pocitacovych obchodech v nejblizsim okoli, az jsem nasel jeden obchod, kde meli AP na sklade.
Skoncil jsem u Edimax EW-7206APg
Cena byla velmi slusna a pro me potreby je to naprosto vyhovujici.

Ted bych se chtel zeptat Wi-Fi expertu ohledne zabezpeceni:
- nastaveno WPA shared key a nastavil jsem slušné heslo
- zakazal jsem broadcast ESSID
- zakazal jsem IAPP
- nechal jem tam pouze 'G' pasmo
- filtrovani pres MAC jsem zatim nechal vypnute

Postaci to pro zakladni nastaveni ?

Trochu jsem Googlil ale moc jsem toho nenašel. Tohle asi tvůj problém neřeší:

Zaškrtnutím nebo zrušením zaškrtnutí políčka Broadcast network name (Vysílat název sítě) můžete také nastavit, zda bude název SSID vysílán nebo ne. Pokud je tato volba povolena, název SSID se bude vysílat, takže kterýkoli uživatel v blízkosti vyhledávající bezdrátová zařízení uvidí váš router. Pokud je tato volba zakázána, router uvidí pouze bezdrátoví klienti, kteří znají váš název SSID. Je doporučeno kód SSID nevysílat, neboť se tím zvýší zabezpečení routeru.

Izolace přístupového bodu

Pokud bude zařízení Wireless MAXg Router používáno na veřejném místě a chcete, aby žádní bezdrátoví klienti nemohli sdílet soubory a tiskárny, zaškrtněte políčko Access point isolation (Izolace přístupového bodu). Toto nastavení způsobí, že bezdrátoví klienti budou mít pouze přístup k Internetu. Příkladem situace, kdy může být tato funkce užitečná, jsou veřejná přístupová místa, jako kavárny nebo hotely. Tato funkce je ve výchozím nastavení vypnuta.

Izolacia klientov sa pouziva v pripade ked mam za ap napr sw router ktory nam riadi komunikaciu medzi nimi. Klienti nemozu pouzivat ap ako bridge a na routri ich vieme potom lepsie ukontrolovat.
Ak pouzijes site survey priamo vo webovom rozhrani ap (klienta) uvidis ap a zoabrazi sa ti jeho mac adresa a kanal na ktorom vysiela. V policku ssid nebude nic.
Ak pouzivas integrovanu wifi v nb alebo pci kartu pouzi utilitu k nej dodanu pripadne program netstumbler.