Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdálené vypnutí-nastavení WinXP

Dobrý den. Potřeboval bych nastavit WinXP Pro abych mohl vypínat počítač z jiného poč. po LAN(také XP pro). Zkoušel jsem různé programy(Remote shutdown, LANshutDown), vždy je mi přístup odepřen s tím, že nemám dostatečná oprávnění. Pokoušel jsem se to PC, z kterého chci vypínat, přidat do skupiny Administrators vypínaného PC, stejně jako v místních zásadách přidat do "vynutit vzdálené vypnutí", nebo přidat do uživatelů vzdálené plochy. Ani jedno však nastavit vůbec nešlo. Děkuji za příspěvky.

píše to: "Chyba, funkci se nepodařilo spustit(asi nenalezen zadany pocitac)"
Jinak síť v pohodě funguje(sdílení, internet). Jak se prosímtě nastavují ta admin. práva? je třeba je mít pro ten druhý PC?-něco takového jsem se neúspěšně pokoušel nastavit.(Účty na obou PC mají admin. práva). Mimochodem pěkný prográmek

Program je prajednoduchý:

function ShutDown (const Computer, Msg: string; const Time: Word; const Force, Reboot: Boolean): Boolean;
var rl: Cardinal; hToken: Cardinal; tkp: TOKEN_PRIVILEGES;
begin
	if not OpenProcessToken (GetCurrentProcess, TOKEN_ADJUST_PRIVILEGES or TOKEN_QUERY, hToken) then
		ShowMessage ('Nejde otevřít Token procesu.')
	else begin
		if LookupPrivilegeValue (nil, 'SeShutdownPrivilege', tkp.Privileges [0].Luid) then begin
			tkp.Privileges [0].Attributes	:= SE_PRIVILEGE_ENABLED;
			tkp.PrivilegeCount		:= 1;
			AdjustTokenPrivileges (hToken, False, tkp, 0, nil, rl);
			if GetLastError () <> ERROR_SUCCESS then ShowMessage ('Nepodařilo se nastavit privilegia.') end
		else begin
			ShowMessage('Nenalezana privilegia k ShutDown.');
		end
	end;

	Result	:= InitiateSystemShutdown (PChar (Computer), PChar(Msg), Time, Force, Reboot);
end;

Admin práva jsou, jestliže jsi přihlášen jako Administrator nebo člen skupiny Administrators. Kdybys na vzdálené vypnutí počítače neměl právo, bude program řvát jinak (Nenalezana privilegia k ShutDown). Zde selhala přímo funkce na vzdálené vypnutí InitiateSystemShutdown. Možné příčiny: Neznámé jméno počítače nebo neběží nějaká služba - můžou to být: Oznamování systémových událostí, Správce vzdáleného přístupu, Systém událostí modelu COM+, Terminálová služba a Vzdálené volání procedur (RPC).