Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přenos souborů přes Wifi

Dobrý den,
potřeboval bych nějaký návod na to ,jak mám přenášet soubory přes Wifi.
Mám PC Windows XP a notebook Windows 8 (mají stejnou IP adresu).
Nevíte nějaký způsob? Prosím i s návodem ,jsem už v tom docela ztracený.

oba pc mají automatické získání ip adresy? na obou současně funguje internet? předpokládám že ano, protože jinak ti u stejných ip vyskočí chybová hláška o konfliktu.
vypiš si adresy počítačů příkazem:

ipconfig

zkontroluj výjimku pro sdílení na firewallu (pokud máš placený antivirový balík, nezapomeň že obvykle mají vlastní firewall),
zkontroluj si, že vůbec něco na těch pc sdílíš:

net share

u normálních windows můžeš ověřit i práva pro sdílení: vlastnosti adresáře/disku - sdílení.

1. potrebujes ucet s heslem na pocitaci, na ktery se chces pripojit (treba na stolnim pocitaci)
2. musis nastavit, jakou slozku chces sdilet (prava mys na slozce / sdileni)
3. oba pocitace dej do stejne pracovni skupiny (to nastavit ve vlastnostech pocitace / nazev) - pak pocitace uvidis v okolnich pocitacich
4. zkus se z notebooku pripojit na stolni pocitac - bude to po tobe chtit jmeno a heslo (viz bod 1)