Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trezor v PC

Ahoj, nevím jak se to přesně jmenuje:) Jde mi o to, že si často stahuju nějaký programy z netu. Ale nechi to přímo na ostro instalovat do PC, ale do toho bezpečnýho trezoru... Jakože program můžu normálně používat, ale zároveň mám od něj chráněný PC kdyby náhodou něco... Jak se to jmenuje? A návod k tomu? Dík

Ona bezpecnost takychto "boxov" zavisi vyhradne od toho kto ten box programoval. Ak nemas zdrojaky a neskontroloval si si kazdy jeden riadok tak neni mozne tvrdit ze to je 100%. V kazdom pripade je to ochrana navyse, takze lepsie jak nechranit sa vobec. A ak to neprogramoval uplny debil tak je to aj dobra ochrana. Dalsia moznost je pouzivat virtualny PC napr. virtualbox, tam je to oddelene hodne silne od hostovskeho OS, takze tam je moznost nejakej nakazy na host system extremne nizka, povedal by som nulova. (ale zas plati - ak to neprogramoval debil. U virtualbox by som veril ze to programovali experti)

Vo Viste je už nutnosť povoliť admin akciu cez UAC. Ak by si mal user účet, tak navyše musíš zadať aj heslo. Pokiaľ si admin na počítači, ktorý používaš, myslím, že je jedno, či tam máš admin účet (od Visty vyššie), lebo ak zadáš heslo vtedy, ak to žiada vírus, tak je to to isté ako pri admin účte klepnúť na povoliť. Alebo sa mýlim? Osobne používam admin účet a problémy nemám. Môj názor je teda taký, že ak niekto počítaču veľmi nerozumie a heslo pekne všade zadáva, nepomôže mu ani user účet.

vista chtěla adminské potvrzení pokaždé, což bylo tak otravující, že uac kdekdo vypínal a snížil tak zabezpečení na úroveň xp. nebo ho uživatel vždy automaticky potvrdil, aniž si všímal příčiny - čili ms tím "zabezpečením" dosáhl přesný opak.
ve w7 se toto oprávnění pro spuštěné procesy dědí, stačí odkývat jednou. tím že to neotravuje furt, může uživatel zůstat víc ze střehu. defaultní úroveň uac je taky nepoužitelná, nevypínám to úplně, jen dávám o level níž.
s omezeným účtem (na w7 nikde nemám) ale předpokládám, že žádné uac okno nevyskakuje, ten je omezený stále.