Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 8 nebo 7

ahoj,
nedávno jsem zjistil, že nějak kolem 8.4.2014 se nebude podporovat win xp. Takže má otázka je co je výhodnější, nebo lepší koupit.. jestli win 7 nebo 8.. Vistu nechci protože s ní mám špatné zkušenosti. windows 7 jsem zase nikdy neovládal, tak nemohu posoudit jestli je lepší 7 nebo 8.. Můžete mi napsat + a - obou os a tak posoudit jaký je lepší..

- Mam Windows 8 a jsem spokojeny, i kdyz vic smerovany na trh dotekovych tablet,(jednu mam ale moc bych nedoporucoval) i pres to me zcela vyhovuje.Az do dnes se snim zadny problem nemel.( nepocitaje update 8.1)

Probiralo se to tu uz nekolikrat.

Navic je otazka spatne polozena?

To jako budes instalovat bud Windows 7 nebo 8 na stavajici pocitac s Windows XP? Konfiguraci PC jako nenapises?

Co te vede k potrebe preinstalovavat system Windows XP na novejsi? Neco nefunguje nebo z jakeho duvodu resis konec podpory Windows XP?

(Windows 7 je lepsi minimalne v tom, ze je velmi podobny starsim systemum Vista a XP. Windows 8 je jiny, je treba se ho bud naucit nebo si doinstalovat utilitky tretich stran, ktere vrati starsi design.)

ke změně mne vede konec podpory

Aha, takze je to takovej dotaz, rikali v TV, ze konci podpora Windows XP, tak musime preinstalovavat za novejsi. Tomu never, to byla reklama Microsoftu. :-D

Proste nejprve si zjisti co mas za hardware, potom to sem napis a pak ti muzem nejak smysluplne poradit, jestli ma cenu menit OS.
Pokud s Windows 8 bezne delas a nemas s tim problem, je uplne jedno, ktery system tam nainstalujes. Je to vicemene stejny, Microsoft v nove verzi "jen" rapidne zmenil design, tak ze se to hodne lidem spatne ovlada, ale jak rikam, pokud s tim problem nemas ... (Windows 7 jsou na ovladani vicemene stejne jak Windows XP, designovych zmen bylo jen par - prostredi Aero.)

kouknul jsem se na systémové požadavky win8 i 7, něco málo o RAM, grafice, a procesoru si pamatuji, takže bych měl bez problému rozjet 7 i 8 64bit... Ale jelikož to sám dělat nebudu, protože bych to nejspíš pokakinkoval, si to nechám udělat v opravně, kde pracuje kamarád který s tím má zkušenosti. Ještě bych se chtěl zeptat co je výhodněější co se ceny týká.

Nejde o systemove pozadavky ide o ovladace. Ktore nemas. (a vzhladom na to ze uspesne tajis komponenty (SIW by ti ich vypisal) tak sa neda ani k tomu nic viac napisat. Navyse u novych Win mozes mat problem so starsimi scannermi, tlaciarnami, a inymi periferiami, zasa lebo nie su ovladace)

P.S. a navyse kupovat novy Win na stary PC je vyhadzovanie penazi do kanala. Mozes dat tie peniaze bezdomovcovi bude to mat stejny efekt.

I když končí podpora, tak počítač s Windows XP můžeš i nadále používat, ty XP nechcípnou. A vrážet prachy za OEM licenci nových Windows do starýho krámu považuji za hovadinu, u starýho PC je riziko chcípnutí poněkud vyšší, pak se můžeš s novou OEM licencí vyfotit.