Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lubuntu a notebook V5535 - mám shánět ovladače grafiky?

Ahoj, na notebooku fujitsu siemens V5535 mám nainstalované lUbuntu. Klasické ubuntu se nainstalovalo, ale bylo to nepoužitelné, okno se vykreslovalo 20 sekund. Změnit prostředí na LXDE nebylo kvůli odezvě systému vůbec možné.

Tak jsem rovnou nainstaloval Lubuntu, kde je už LXDE přímo. Ntb se dá používat, ale rozlišení je snad 800x600 a nejde změnit na větší, přehrávání videí je tragické, sekají se atd. Nemám s linuxem zkušenosti, tak netuším jestli mi nechybí ovladače třeba grafiky. Faktem je, že ten ntb je plečka, ale nikterak hrozná a nepoužitelná, s XPčkama se na něm dalo normálně fungovat, Win 7 fungovaly taky v pohodě, jen chyběly ovladače.

Budu rád za nějakou radu

Používané prohlížeče Chromium i Mozilla dělají oba to samé..

To jako vazne?

Neslo v nainstalovanem Ubuntu spustit terminal a napsat

sudo apt-get install lxde

Takze ted se radeji budes babrat s lubuntu, s tim bohuzel neporadim, ale mam stejnou zkusenost, distibuce s (neco)ubuntu nekdy nemaji vsechno co je obsazeno v Ubuntu, proto instaluju vzdy to a pak si prostredi doinstaluju v terminalu. (Kdyz tak teda zkus Xubuntu, prijde mi, ze to maji s Ubuntu "nejkompatibilnejsi", LXDE nasledne doinstalujes stejnym zpusobem.)

Co CTRL-ALT-F1, se prepnes mimo graficke prostredi, to by mohlo jit, ale kdyz uz tam mas to lubuntu, tak to zkus vyresit tam nebo dalsi reinstal na xubuntu.

Pres synaptic pripadne i pres google jak psal MM. ten ovladac nenajdes?