Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Router za switchem

Ahoj, zda se, ze tady se tomu vcelku rozumi :-).
Mam jednu otazku: da se router pripojit do vnitrni site, tzn. za switch? Tzn. mam kabel s internetem, ten jde do switche, do nej je zapojeno vic pocitacu na mistni siti (ip 192.168.1.xxx) a na jedno z mist bych rad pripojil router, aby vytvoril "dalsi" mistni sit.
Ta otazka je dost prakticky motivovana - mam poskytovatele, ktery poskytuje pripojeni na bazi vnitrni WiFi site. Tzn. kdyz jsem se prihlasil, dostal jsem konkretni IP adresu (192.168.53.xxx), proste jako kdybych se prihlasoval za nejaky router. Mam vic pocitacu, jenze poskytovatel chce pochopitelne penize za kazdou dalsi IP adresu, na kterou bych se chtel pripojovat. Da se teda misto pocitace postavit router, dat do nej to nastaveni (je to prenosne - kdyz IP adresu a dalsi veci (branu, DNS a tak...) nastavim do jineho pocitace, pripoji se v te siti) a jakoby postavit dalsi sit, na ktere budou vsechny ostatni pocitace?
Diky za vase odpovedi :-).

Takže pokud Router povoluje změnu MAC adresy a v tom případě nelze požít databáze rozdělení MAC adres tak dokáže zkušený provider stejně zjistit na dálku jestli je na konci kabelu zapojený Router nebo PC a v případě že zjistí že tam je router dokáže i nějak zjistit kolik je za routrem připojených PC?

Priznam se, ze ac problem je vyreseny, tak mne porad nedochazi vyhoda zapojeni switche mezi router a providera oproti obracenemu zapojeni. Jako "pouceny laik" ziju v domneni, ze v pripade, kdy je router mezi switchem a providerem, vidi provider taktez pouze jedinou IP adresu a IP adresy vnitrni site (192.168.1.x) uz nevidi... nebo ano?
Jestli uz to v tomhle threadu je nekde vysvetlene, tak jsem to nepochytil:-(, diky za event. nakopnuti...

Ale takhle už tazatel přece připojený je, jenže to by musel mít 2 nebo víc IP adres - i když to jsou IP vnitřní sítě. A za to chce poskytovatel příplatek.
To host: pokud to bude u něj doma, tak asi většina poskytovatelů nic namítat nebude, horší kdyby na to chtěl připojit třeba souseda.. Záleží jak je formulovaná smlouva.

Myslíš, že provider poleze do bytu uživatele a bude zkoumat, jestli je připojení jen v rámci bytu? Je jasné, že se (nenažraní) poskytovatelé brání, utíkají jim peníze. Otázkou však je, jestli ti to mohou zakázat. Pokud ale dotyčný podepíše smlouvu, kde je toto uvedeno, pak by mohl mít opravdu problém, kdyby se na to přišlo.

Ale je to jako kdyby si od tebe natáhl soused prodlužovačku s elektrikou... taky by z toho nikdo vědu nedělal.