Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde zvuk v pc

Dobrý den, mám dotaz ohledně zvuku. Kamarádka si zlegalizovala windows xp a přestal ji fungovat zvuk...píše to, že zvuk neexistuje. Zkoušela jsem aktualizovat ovladač i odinstalovat a zase přidat hardware, ale pořád to nejde a píše to chyba kod 10, proto instalace nemohla být dokončena. Zkoušela jsem i přes net stáhnout ovladač realtek hd audio, ten jsem v pořádku nainstalovala, restartovala pc, ale zvuk pořád nešel a psalo mi to, že neexistuje. Je zajímavé, že na tom nelegálním to šlo i jde, ale na tom zlegalizovném nejde. Má to totiž rozděleno na 2 uživatelské účty a ten nelegální nejde smazat, jelikož nevíme heslo správce.Nevíte někdo co stím aby ten zvuk šel? Děkuji za případné odpovědi a hezký den.

tam jsem zkoušla jít do ovládacích panelů a právě nahoře je napsaný, že zvukové zařízení neexistuje a vlastně zvuk, hlas to je celý šedivý, že na to nelze kliknout...mě to taky napadlo, že to má špatně nainstalovaný, ale když to zkouším nainstalovat znova jak radí v odborný pomoci tak se mi to nechce podařit a pořád mi to píše tu chybu kod 10

jakmile dám přidat hardware tak se objeví žlutý vikřičník vlastně toho realtku hg a pak ještě dvou dalších myslím multimediálního a zvukové kodeky. Tak já se ještě kouknu pořádně na ten ovladač, ale když jsem ho dala aktualizovat tak to psalo, že novou nepotřebuji, že mám aktuální dostačující.

A iste si taky expert ze chapes rozdiel medzi HD a AC97 zvukovkou a iste chapes ze na to neni stejny ovladac aj ked su obe od realtek.
Chod na stranky vyrobcu zakl.dosky a stiahni spravne ovladace pre tu dosku. Zacina sa chipsetom.

Idealna je nova cista instalacia Win, kedze niekto nevie co tam v tych Win uz bolo vsetko rozvrtane.

Windows nemoze mat jeden nelegalny a jeden legalny uzivatelsjky ucet. Bud su cele Windows legalne, alebo su cele Windows nelegalne. Takze upresni co tam s tym kto robil, je tam nova instalacia Windows? Ak ano tak instalovat komplet ovladace zakl.dosky (chipset, audio, LAN) z webu vyrobcu zakl.dosky, a ovladace grafiky z webu vyrobcu grafiky. Stare Windows normalny clovek sformatuje pri instalacii novych Windows

dostala od svého bratrance nelegální windows, který si před týdnem přes cd windowsu zlegalizovala. Jenže problém je ten, že nezná bratrancovo heslo, takže to na ty nelegální nešlo nainstalovat. Tak vytvořila druhý uživatelský účet, na který to přes cd nainstalovala legálně. Takže když zapne pc, tak si musí vybrat na který učet se chce přihlásit a bohužel v tom legálním nejde zvuk a v tom nelegální zvuk jde, akorát nemůže nic stahovat do pc, protože to chce heslo admin, které bohužel neznáme

To neni ucet, to je druhy windows. Pouzivas nespravne terminy a meties tym vsetkych.
Pri instalacii toho druheho Windows bolo mozne ten prvy bud prepisat uplne, alebo sformatovat apod. Nepotrebujes na to ziadne heslo. Instalacka Windows sa spusta nabootovanim z CD, a nespusta sa z beziacich Windows.
Mas nove Windows musis nainstalovat ovladace k zakl.doske, viz web vyrobcu zakl.dosky, zacina sa chipsetom.