Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem program pro přehrání prezentace fotografií v TV

Dobrý den, měla bych jednu prosbu, chci udělat mamči k svátku prezentaci fotografií, ale potřebovala bych aby to šlo přehrát na dvd. Neznáte prosím někdo program na tvorbu prezentací, který by šel přehrát v dvd? Děkuji moc, myslím něco třeba i něco jako movie maker, aby tam šel dát text a fotky za sebou... moc děkuji za každou radu :))

Jsem si neuvědomil, že "CoCoChanel" je strašná citlivka.

Chce to si drobet pohrát, ale nevím, jak jste na tom s uživatelskou prací s počítačem. Tj. základy práce se soubory, atd.

1. Připravíte soubory v *.jpg a zkopírujete na nějaké médium. Pokud televize samotná, nebo i ten přehrávač "umí" tyto soubory zobrazit, tím je to jednodušší. Pokud má televize poměr stran zobrazované plochy dnes běžný, tj. 16:9, pak doporučuji kopie patřičných souborů vhodně předem oříznout v nějakém vhodném bitmapovém editoru. Třeba i "pouhý" prohlížeč XnView zvládá jednoduché operace. Upozorňuji kopie zdrojových souborů se upravují!

2. Pokud ne, pak složitější cesta. Připravil jsem rychlou jednoduchou ukázku:
- soubor: "movie.mpg" je vytvořen pomocí programu ffDiaporama. Lze vyzkoušet, zda tento soubor přehraje přehrávač z USB flash disku.

- soubor: "video.iso" je obraz pro vypálení DVD media a obsahuje DVD video strukturu:
- adresáře: "audio_ts" a "video_ts" - ty lze také normálně vypálit na DVD médium a to přehraje každý přehrávač.
Toto je vytvořeno pomocí jednoduché aplikace DeVeDe.