Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maximální využití RAMek a disku po probuzení notebooku

Ahoj,

chtěl bych se na Vás obrátit s dotazem ohledně mého notebooku a windows 8 64 bit (legálními). V notebooku se mi po například po dni běhu windowsu a pár uspáních a probuzeních úplně zahltí RAMky a disk, respektive mi správce úloh hlásí (viz. screeny) 100% využití a přitom je to hloupost(8GB ram v notebooku a největší odběr je nějakých 105,9MB, disk nápodobně, i když není moc rychlý). Mám tento notebook http://www.mall.cz/notebooky-znacky/lenovo-ideapad -z500-59351746 (snad Vám nevadí reklama). Toto zahlcení nastane zhruba ve 20% probuzení notebooku ze spánku a nevymizí a zůstane, dokud nerestartuju notebook.

Disk jsem kdysi projížděl programem HD Tune a žádný problém mi neukázal. Na RAMky jsem použil nějaký program, co je přímo v systému.

Mě osobně pouze napadá nainstalovat starý dobrý win7. Jsem rád za jakoukoli radu. Díky moc.

Screeny
Zahlcení disku od největšího zatížení (2,3MB/s)
g4w1.png
Zahlcení RAMek seřazený od největšího zatížení (105,9MB)
bxsh.png
Po restartu notebooku a spuštěným chromem se stejnými okny, jako před restartem
mhlo.png

"Diagnostika paměti windows" je v pořádku. měj jsem za to, že šlo o nějaký rezidentní program pro "správu" paměti.

u procesů bývá nejdůležitější setřídění podle vytížení procesoru - to nikde nemáš. ale při 2% zátěži je to fuk.

máš tam zaseklý ms word, těžko říct jestli je příčinou nebo až důsledkem chybné kolapsu paměti. přitom zabírá v paměti nezvykle málo místa.
pokud hibernuju notebuk, nikdy s běžícími aplikacemi - po zapnutí obvykle potřebuju spouštět něco jiného a nemám důvod takto riskovat vlastní data.

co je 100% údaj u disku netuším, mrchosoft by se mohl načit vyjadřovat ve správných jednotkách. rohlíky nebo pivo taky nekupujem na procenta, ani tak neměříme rychlost.

zajímavější by mohl být i pohled na záložku "výkon", jestli tamnější údaje o paměti dávají smysl.

nějaké info o chybách by mohlo být v prohlížeči událostí - system.

100% je naplno naštartovany disk po prebudeni,to je normalne,hlavne ked google chrome hned po zobudeni zabera svijimi procesmi cca 200MB v pamati a určite okamžite inicializuje online pripojenie,zamrznuty word s ostatnymi podprocesmi z office tiež daju zabrat,hlavne ked to zmrzne a zobudi sa k životu aj sučasne swapovanie na disku.....

Díky za odpověď

MS word bude spíš důsledek, protože při tomto stavu zasekne všechno, od wordu přes chrome k průzkumníku.

Ve složce výkon to teď vypadá takto csdt.png Je to po jednom cyklu uspání-probuzení. Až opět nastane zmiňovaný problém, hned sem znova nahraji screen.

Tady je screen z prohlížeče událostí 9aqo.png Nemám s ním zkušenost, tak nevím, co konkrétního hledat, tak by se mi hodila rada.