Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tiskárna do domácnosti, wifi

Zdravim
chtěl bych se zeptat jakou tiskárnu byste mi doporučili

- je domu, tisknu docela často řekněme 10-20 do týdne minimálně

-požadoval bych aby byla bezdrátová přes WiFi + kvalitní a levný tisk

limit - 4000,-

předem díky !

wifi bych se raději vyhnul. domácí instalatéři, kteří nejsou kamarádi se sítěmi, si s problémy neumí poradit.
jsem pro lan tiskárnu, tu připojit kabelem rj45 do routeru.

u tisku přes wifi je nepříjemný i nával dat do tiskárny. pro levné hloupé tiskárny bez pořádného tiskového jazyka se musí celá stránka zpracovat v pc, výsledná obrovská bitmapa se odesílá po mizerně průchodném wifi, kdy blokuje ostatní lidi na wifi.

technologie: pokud tiskneš pravidelně, není zasychání inkoustu problém, jen ta otrava s náplněmi. já už léta preferuju laser.

barvy doma nepoužívám, ale samostatné náplně mají smysl. nejrychleji obvykle dochází žlutá.
barevný laser byl kdysi dražší, dnešní ceny nesleduju.
výrobci inkoustovek se už konečně naučili dělat provozně úsporné tiskárny, ale k lan rozhraní tuším ještě nedospěli - inkoustovky jsou považovány za low end, který nepotřebuje vlastní tiskový procesor a "kancelářské" síťové rozhraní.

To si dovolím oponovat. Už před 5 lety jsem koupil HP inkoustovou barevnou tiskárnu (wifi i drát). Slouží dodnes, tiskne pěkně. Low cost tiskárny, to je něco jiného, od tiskárny za 1500 člověk nesmí nic chtít. Ani vlastní procesor, ani levný tisk.

V dnešnej dobe - dobe "plánovaného zastarávania" nemá cenu kupovať do domácnosti žiadnu extra drahú tlačiareň.
Treba to brať ako spotrebný materiál - pokazí sa - vyhodíš a kúpiš novú. Takto k výrobe domácej spotrebnej elektroniky pristupujú výrobcovia.
Snažia sa vyrábať "lacné" veci, len aby vydržali nutnú záručnú dobu a čo najskôr sa pokazili. Ľudia sú následne nútení kúpiť opäť tovar nový - plánované zastarávanie...

Čo sa týka náplní, stalo sa Vám niekedy, že Vám zaschla náplň? Výrobca predsa tvrdí, že minimálne raz za mesiac treba vytlačiť aspoň 1 stránku, aby atrament nezaschol.
Tlačíte častejšie ako 1x za mesiac a aj tak Vám atrament zaschne? Tlačiareň na vyhodenie? Áno - plánované zastarávanie.
Tlačiarne majú špeciálny čip, ktorý naschvál zablokuje tlačiareň po vytlačení určitých počtoch stránok. "Údajný" zaschnutý atrament je v tom nevinne...

A ste nútení kúpiť novú tlačiareň, pretože oprava sa neoplatí.

Neveríte? Blábol? Však uveríte... Presakuje to už všade!

Já mám Pixmu 895 od Canonu, multifunkční, jedu přes wifi a jsem spokojený. Umí i cloudový tisk například přes Google. Inkousty se dávají samostatně, obsluha je jednoduchá, umí skenovat bez PC na karty nebo flash disky.
Tady je k ní něco popsáno: http://www.geeklife.cz/hardware/tiskarna-canon-pix ma-mx895/
Náplně nejsou extra drahé: http://www.tisknulevne.cz/naplne-do-tiskaren/canon /multifunkcni-zarizeni/inkoustove/serie-pixma-mx/p ixma-mx-895/