Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po inštalácii drivera je čierna obrazovka monitora

Takže včera sa mi ozval pubertálny syn mojej sestry, že si nainštaloval nový driver(asi mu polámem ruky) na grafickú kartu (Nvidia GF4200 agp). A že po reštarte nabehne windowsXP SP2, ale monitor zostáva čierny. Nokoniec z neho vyliezlo že najprv si odinštaloval driver, ale nereštartol PC (i keď ho na to systém upozorňoval3-[) a hneď spustil inštaláciu nového drivera.
Takže vyskúšal som
1. cez F8 všetky núdzové režimy :-)
2. cez inštalačné winxp cd konzolu kde som skontroloval služby či náhodou nie je vypnutá štandartná VGA(je spustená)
3.vymenil som grafickú kartu za inú(GF MX-400)

Takže nič nepomohlo, má ešte niekto nejaký nápad?

PS: windows funguje lebo má tv kartu ktorá po spustení OS funguje (až na obraz:-D)

No pozor. Pokud nenabíhá ani nouzový režim tak to je hodně zvláštní.
Pokud nepomohla ani JINÁ grafická karta pak bych to viděl buďto na těžkou chybu Windows (nicméně je nezvyklé, aby nezobrazil alespoň modrou obrazovku nebo chybu jinak) či spíše na hardwarovou závadu, která s drivery nemusí vůbec souviset.

/* edit:
Každý začínal tak, že zkušenost roste úměrně počtu rozbitých věcí. Učený z nebe nespadl a
neexistuje technik nebo programátor, který napsal všechny programy bez omylu nebo udělal sestavy bez chybky.
To jen tak k těm zlámaným rukám :))
*/

Aha:-[. Možná jsem to nepřesně pochopil :-[ pokud funguje nouzový režim (obraz) tak platí spíše to co píše podemnou JaFi....

Je celkom možné že mi nepovedal všetko a urobil tam aj iný bordel, ale čo sa týka driverov dokážu narobiť riadnu neplechu. Mám pocit že sa niekde odkazuje v *.inf súbore akú kartu má systém natiahnuť do systému. Ak je tento inf poškodený(alebo neexistujúci driver) tak to asi spôsobuje problémy. Inak windows si asi myslí že grafika je ok inak by natiahol štandartnú VGA-čku. Neviem čo s tým reinštalovať sa mi to nechce:.(

Takže jsem to pochopil dobře :-). Opakuji. Toto se mi nelíbí. XP jsou opravdu odladěné a stabilní.
Zejmena se servise packem 2 na ně taková Vista nemá.
Zvláště pokud se to chová stejně se dvěma grafikama je to velmi neobvyklé.
Nouzový režim totiž nepoužívá přímo drivery, ale základní "kompatibilní režim" zobrazení.
Měl by tudíž běžet i při těch nejděsivějších driverech.

Spíše bych to usuzoval na hw problém podle všeho.
Takto se totiž projevuje v XP hw problém a pokud s tím něco dělal.... tak to mohlo být daleko víc než výměna driverů ;-).

Na straně druhé při takto závažné chybě neprobíhá většinou ani post test (BIOS) hladce.

Tak potom to IMHO neposahal len obycajnou instalaciou ovladaca, ale nejakym vacsim zasahom (mazanie nejakych suborov alebo zaznamov v registroch alebo cojaviemco).

Predpokladam ze monitor funguje pri bootovani (ak si vies vybrat nudzovy rezim), takze HW zavadu tak na 95% vylucim, takze by malo stacit nainstalovat Windowsy nanovo. Mozno zaberie aj len nabootovat z instal.CD a "opravit instalaciu".

P.S. ak nejde ani nudzovy rezim VGA tak sa nic lepsie ako preinstall poradit asi neda.