Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel, udává malý počet W

Ahoj, mam problém asi s procesorem, aspoň je to moje naděje. Mam Intel Core 2500k a muj dotaz zní, na HW monitor jsem si změřil ukazované hodnoty, a když později se PC začne opět sekat, změřil jsem je znovu, nic neni vychýleno, jen rapidně poklesli Powers, právě u zmíněného procesoru. Přikládam dva screeny na porovnání. První je při spuštění, druhý, když PC podává hodně slabý výkon, oproti normalu.

Pouzi CPU-Z a tam sleduj poriadne co sa deje ked zatazis CPU na maximum programom prime95 (zvolis just stress testing, torture test).
Ptz tie tvoje screny z dotazu su uplne normalne ak funguje speedstep, nevieme co si vytazil cim si to vytazil ale CPU si zrejme vobec nemal vytazeny.
P.S. a napis presne co myslis tym "sekani". A prestan sa zaoberat nejakymi 8V, ten udaj je nezmysel (a neni to nic nezvycajne ze nejaky program nevie jake deliace odpory pouzil cinan na nejakej doske)

Včera mi tu známý dělal test na procesor a prý je naprosto v pohodě. Sekání, např. hru rozběhnu, ale nejde plynule, musim snížit detaily na nejnižší, aby to nějak tak šlo vůbec hrát, prostě hodně padají fps dolu. Až po rr, jde vše chvilku normálně, pak to opět začíná. Jinak procesor se testoval pomocí 7-zip.

Krom toho tak na testování CPUčka jsou tu jiný a daleko lepší programy,například Prime95.Ten může buď stálou zátěží zjistit jestli se Ti to náhodou nepřehřívá ale taky může ověřit zda procesor skutečně počítá co má.Program je poměrně jednoduchej a jeho obsluhu zvládne i začátečník.

Tam nejde o nejake meranie vykonu tam ide o to presne sledovat co robi speedstep a teploty atd. pri nejakej normalnej kontrolovatelnej zatazi. Aj s CPU aj s grafikou. Treba ocami sledovat teploty aj frekvencie a ich casovu zavislost. Z toho sa da potom nieco usudzovat.

P.S. rozne zaseky moze robit aj rozny adware alebo viry apod. Ciste Win a spravne ovladace a neinstalovat tam ziadne ilegalne SW (=zavirene)