Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s programy

Dobrý den,
nevím jestly ten obrázek bude fungovat ,ale mám problém jakoby všechny programy se otevírají pomocí WinRaru.
A nefungují. Má otázka proto zní jak obnovit nebo změnit ,aby se programy otavíraly zasee v tom svém a né ve WinRaru.
Přiložila jsem tady obrázek plochy.

Díky za odpovědi

Rutiny jo, ale například když chci ve Win kopírovat určitý soubor ve složce s dlouhými názvy, tak Win mi vypíše, že název je moc dlouhý a prostě to nezkopíruje, i kdybych se postavil na hlavu. Kdežto TC mě jenom lehce upozorní, že programy tak dlouhý název nemusí přečíst a kopíruje se dál, tak kde je problém?