Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Unikátní data excel

Zdravím, potřeboval bych poradit jak vytáhnout z tabulky o 11 sloupcích a 200 řádcích do 12 sloupce unikátní data. Musí to být na vzorec - ne filtry - aby to pracovalo automaticky po otevření sešitu. Data v tabulce nemusí být vyplněna všechna ale vždy jsou postupně doplňována. Snad se mi podaří vložit sem obrázek tabulky.

Nevyřešil jsem to zatím nijak - to bylo to co bych napsal ,kdybych uměl se šablonami. Za sarkasmus na poradnu se omlouvám, byl mířený jinam.
Zjistil jsem, že by to šlo udělat přes matici, ale data by musela být všechny v jednom sloupci a to je v originálním souboru přes 2000 řádků, do toho ty data se berou z jiných sešitů a výsledek byl, že se excel pořádně zpomalil a nedalo se v něm dělat. Takže to jsem sem ani nepsal.

Neznamená že když ti neporadím tak že to vím! Kdybych to věděl tak ti to asi řeknu ne ? Jen jsem se snažil pomoct, tak si chytrý řeči nechej pro někoho jiného. Tohle není placená poradna kde se ti budu věnovat na 100%. Dal jsem návrh jak by to možná šlo. Stačila by slova "díky ale nějak tomu nerozumím". Taky ti nezačnu vyčítat že to neumíš.

No tak to dáš pod sebe a budeš mít 2200 řádků. A na tom jednom sloupci aplikuješ ten vzorec. Neboj, Excel to zvládne, ani se nezadejchá. A stejně tak to zvládne i server, není důvod, aby se něco zasekalo (tedy pokud síť nenavrhoval nějakej absolvent IT z Plzně :-D )

Pokud bys to tak nechtěl, zbývá už jen makro. Jedním vzorcem to nevyřešíš.

Musí to být vzorec a nebo stačí makro (spouštěné automaticky po otevření sešitu)?
Jestli to jde vzorcem, to nevím.

Jinak na adresu poradny netrus sarkasmy. Ta za to nemůže. Jen a pouze ti, co do ní přispívají.

To je jeden z tych, co sem pride, kope nozickami, ze potrebuje pomoc a ked sa mu nedostane v takej miere ako on ocakaval zacne kopat este viacej a pindat na vsetko okolo.
Pritom je to take jednoduche....mas problem a naozaj ho potrebujes vyriesit? Zaplat si. Na it.poradna.net ti tvoj problem na 99% vyriesime k tvojej plnej spokojnosti. A mozno aj na pockanie.

Nijak nekopu, jsem rád, že se lidí snaží pomoci jen tak, jen jsem myslel, že když píšu, že ani nevím, kde šablony jsou, tak že ji těžko umím vytvořit. Jinak už jsem se omluvil, tak prosím trošku klidu a míru.