Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je potřeba nainstalovat JAVA ?

Je potřeba mít v PC nainstaloavnou Javu ? Už čtrnáct používám firefox i chrome a ještě ji po mne žádná stránka nevyžadovala. Dříve jsme ji vždy instaloval a teď jsem nějak po reinstalaci zapomněl, ale koukám že PC nechybí.

Treba Free Rapid Downloader (popularni stahovaci program) je postavenej na Jave, pokud zadny takovy program nepouzivas, tak Javu nepotrebujes.
Co se tyka webu, tak tam Javu vyuziva ibanking Komercni banky, jinak snad u normalnich bank treba neni. Teda na webu (Firefox) je dobre Java plugin zakazat.
Ono nebezpeci Javy spociva prave v tom Java pluginu pro webovy prohlizec, takze Javu nainstalovanou klidne mit muzes, ale zakaz ji ve webovem prohlizeci nebo zakaz ten Java plugin.