Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD není tiché

Ahoj, všimli jste si, že ,když čtete data ze SSD plnou rychlostí , tak vydává zvuk? Je pravda, že v mísnosti musí být ticho a být max 20 cm od notebooku ( je to slyšet i přes ten podělanej větrák co nechápu proč běží imrvére i když ta prach není a cpu se fláká). Jde o takov brum (ale nikoli 50Hz!, spíš šum 4kHz)

PS: na okraj, máte někdo někdo ASUS ROG RAIDR Express 240GB - superrychlý SSD do PCIe? To pak musí ševelit jak vysavač?

Cenová optimalizácia

Zdrojom akustických prejavov sú, ako už bolo zmienené indukčnosti. Nie iba nedostatočne zafixované vinutie ale aj ferit samotný dokáže produkovať akustické prejavy.

U feritov existuje tkz. magnetostrikčný jav . Zmenou pretekajúcich prúdov vinutím, sa mení magnetický tok a ten mení rozmery feritu. Z feritu sa stáva akustický menič.

V dnešnej dobe šetrenia všade, je pravdepodobné, ferity pracujú tesne pred bodom nasítenia a tak, jav sa prejavuje v maximálnej možnej miere.