Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem operátor &| a &! a & .

Souvisí to nějak s tím, jak proces poběěží napozadí, ale nevím jak, a ani man zshmisc mi toho moc neřekl:
"If a sublist is terminated by a `&', `&|', or
`&!', the shell executes the last pipeline in it in the background,"

"&" Znám. Už jsem si zjistil, že &| a &! je spustí také na pozadí, ale nestará se o ne, takže se ani neukáží v příkazu jobs. (což lze udělat u běžícího příkazu příkazem disown %<cislo jobu>)
Mě tedy zajímá rozdíl mezi &| a &! -- nicméně mám trochu tušení že jde o synonyma.