Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhroucení systému

Zdravím, stala se mi "menší" věc.
Mám Windows 7, po zapnutí PC se mi na ploše z cca 100 ikon zobrazilo jen asi 8 a pozadí bylo jiné (defaultní pozadí windows 7).
Také ikony v dolní liště se resetovali a ve start nabídce jsou jiné aplikace, záložky v prohlížeči zmizeli také.
Mám tušení, že to je tím, že někdy, když zapnu PC, zobrazí se mi BIOS a v něm se to zasekne, takže musím PC přes vypínač vypnout a znovu zapnout - takhle asi cca 3x, než se PC úplně zapne.
Dokumenty prázdné, složka Videa, Obrázky, Hudba také.
Naštěstí jsem to vše objevil v C:\Users\Uzivatel, takže to vypadá, jako bych byl na jiném, novém účtu.
Takže složka Videa, Dokumenty, Obrázky, ... "nebere" soubory z C:\Users\Uzivatel ale z C:\Windows\system32\config\systemprofile\ .
Doufám, že to lze nějak opravit/navrátit.

Díky za všechny rady.

Mám tušení, že to je tím, že někdy, když zapnu PC, zobrazí se mi BIOS a v něm se to zasekne, takže musím PC přes vypínač vypnout a znovu zapnout - takhle asi cca 3x, než se PC úplně zapne.

opakovaným zapínáním během startu windows sis poškodil souborový systém.
ve windows nastav úplnou kontrolu c:

chkntfs /c c:

.. a restartuj.

- zamysli se nad kvalitou svého značkového zdroje.
- taky vlez do prohlížeče událostí, co je tam za chyby po startu = po události eventlog (že to vypadá, jakože windows nic nedělají a na něčem tuhnou)

ta kontrola disku před startem systému proběhla?
pokud ano a nepodařilo se načíst původní profil, bude poškozený jen soubor "C:\Users\uživatel\NTUSER.DAT"
datové soubory v podadresáři uživatele by měly zůstat - i když na systémovém disku nemají co dělat.
v poškozeném případě si založit nového uživatele, obnovit si všechna nastavení aplikací, hesla a záložky na netu. datové soubory vydolovat z původního profilu: C:\Users\uživatel\
taky jen stačilo použít zálohu, ale kdybys ji měl, tak by ses tu neptal.

zamysli se nad kvalitou svého značkového zdroje.

?

Kontrola disku neproběhla. Zkoušel jsem to 2x.

Bod obnovy jsem zkoušel také, nepomáhá.

V prohlížeči událostí jsem ještě našel toto:

Systém Windows nemůže načíst místně uložený profil. Možné příčiny této chyby zahrnují nedostatečná zabezpečovací práva nebo poškozený místní profil.

PODROBNOSTI – Proces nemá přístup k souboru, neboť jej právě využívá jiný proces.

Systém Windows zálohoval profil tohoto uživatele. Systém se automaticky pokusí použít zazálohovaný profil při příštím přihlášení uživatele.

Systém Windows nemůže nalézt místní profil. Budete přihlášeni pomocí dočasného profilu. Změny profilu budou při vašem odhlášení ztraceny.

Odběrateli oznámení přihlašování do systému Windows <Profiles> se nezdařilo provést událost oznámení.