Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba při čtení disku

Dobrý den všem...
Mám doma asi 5 let starý PC, poskládaný u Cesla,Celeron 1,7, WinXP Prof.SP2.Celou dobu fungoval bez problémů.Letos v březnu jsem si koupila u Alzy větší disk Seageat Barracuda 200GB.Asi po týdnu fungování PC jednoho dne nenaběhl s hláškou "Chyba při čtení disku - restartujte CTRL+ALT+Delete...a stále dokola.Na původní disk nabíhal, HDD byl úspěšně reklamován a na místě vyměněn za nový. Zhruba po měsíci se stalo totéž, tenkrát ale manžel nechal v PC disketu, říkala jsem si, kdoví co na ní bylo...PC jsem měla u nás v práci, v odd. informatiky tenkrát "otestovali"disk i PC, povyměňovali všechny kšandy, zkontrolovali kontakty s výsledkem, že na disku asi byly nějaké viry, že AVG je naprd, železo že bude v pořádku,doporučili mi NOD32. PC jsem komplet přeinstalovala a fungoval dodneška.Dnes nám vypli proud při zapnutém PC a od té doby vidím opět stejnou hlášku...Na starý HDD jsem PC hned rozchodila, když dám 200GB jako Slave, tak vidím data, všechno jsem si mohla přetáhnout. Zkoušela jsem nejdřív opravu systému, všechno se tam nasypalo ale po restartu opět stejná chyba. Jako master prostě nenaběhne, ani si při startu "nechroustne",vůbec nemá snahu. Tušíte někdo,kde může být problém? Sice si myslím,že když zase všechno komplet přeinstaluju, zase to nějakou dobu poběží, ale jak dlouho? Kdy zase bude nešťastný den D?:x:Dřív jsem dělala víceméně v oboru správu databází a aplikací, ale už jsem 3 r.na MD,teď čekám druhý dítě a krom toho že mi měkne mozek a nemám přehled už nějak i ztrácím nervy...:-(

Test pomocí utility proběhl úspěšně, takže taky nic. Jinak jsem už fakt mimo, disk mám jen 160 Gb,obsazeno asi 60 GB, spletla jsem si to se sousedovic PC, který jsem před týdnem instalovala a ten má těch 200. Přesto jsem nakonec musela formátovat, nic menšího nezabralo. Teď už z něj jedu, jen nevím jak dlouho...:-x