Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno firefox enormne zaťažuje RAM

Ahojte. Firefox mi v posledných dňoch enormne zaťažuje RAM. Zvyčajne po zhliadnutí jedného, dvoch videí zaťaženie RAM firefoxom stúpne na 0,8 - 1,4 GB. Pri zaťažení firefoxom okolo 500 MB prehliadanie stránok seká, následne zaťaženie stúpa a buď FF padne, alebo musím proces vypnúť ja, lebo surfovať sa nedá. Zaťaženie RAM stúpa aj pri bežnom surfovaní, ale pomalšie, zvyčajne to trvá cca 15 minút, následne musím reštartnúť FF. Pri surfovaní sú otvorené zvyčajne 3 karty. PC mám čerstvo preinštalovaný - mesiac. Neviem či s tým súvisí veľké množstvo záložiek. Doplnky sú minimálne: Flashblock, + 6 zásuvných modulov. Vďaka.

OS: Windows XP Professional 32 bit
RAM: 4 GB
CPU: AMD 3 jadrá
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

ak mas v23 alebo 23.0.1, tak sa nicomu neducuj, daco tam dodrbali, FF ma obrovske memory leaky a robi kraviny.
U mna mu hocikedy hrabne a zacne zaplnovat RAM az pokym ju nezaberie celu a cely cas ked to robi, tak veselo mrzne a nakoniec sa skyda...alebo ho zhodim sam, lebo na to nemam nervy.

Áno, mám najnovšiu verziu 23.01.... spočítal som všetky záložky, mám ich vyše 100... nie je v tom problém? ale mal som ich aj doteraz, dokonca aj viac a nerobilo mi to... teraz som sa rozpamätal, že mi niekedy vyskočila hlaška, niečo so skriptom, zamrzol vtedy FF, tak som dal možnosť obnnoviť a zostať na stranke + viac nezobrazovať toto okno... či aj toto nejak nesúvisí s mojimi problemami.

Nevěřím že by na to měly vliv záložky, to jsou jen odkazy. Psal jsi, že míváš otevřené 3 karty, tak jsi doufám nemyslel těmi záložkami že máš otevřeno 100 záložek :-)

edit:// můžeš zkusit aktualizovat Javu a Flashplayer, taky se koukni, jestli se ti tam s těma pluginama nenatáhl ASK toolbar nebo jiná sviňa. Java si to myslím nese s sebou v instalaci.

Nie som odbornik na FF, kedze operujem, ale nie je riesenim prechod na iny prehliadac? V Opere mam otvorenych naraz asi 80 listov (podotykam listov nie zaloziek) a podla toho, ze vyuzivas len nejakych 6 modulov nepotrebujes nic specialne.
Inak pouzivam aj FF 23.0.1, bezi mi tam asi 15 listov naraz a vytazenie pamate sa celkom drzi (byvalo horsie v starsich verziach). S Operou sa to vsak neda zrovnavat.

to se neměří na: kdo má největšího transformátora, nebo kolik jich mám. tumblr stránka pojede v jednom listu, v jednom procesu, v jednom pid a přesto půjde na hranici 32bit programu. záleží jak stránka vytěží ram a jak program umí hospodařit s ram.

pro tazatele: co udělá program, když mu smažeš v ram pracovní sadu (vmmap)?

Ja myslim ze tam mas nieco zavirene. Alebo nemas nejaky skvely antivir co sa do toho drbe? Skus cisty Win+ovladace, cisty FF (ziadne doplnky), najnovsi adobe flash player, a nic viac, a skus to. Ak to bude OK (co verim na 99% ze bude OK) tak potom priebezne sleduj ze po instalacii coho to zacne. Antiviry neinstaluj vobec ziadne

Zdravím,mám stejný problém :-(
FF postupně zabírá pamět a zasekává se. Při 1Gb se zastavuje na jednotky vteřin a sežere při tom celý výkon procesoru.
Když FF ukončím a znovu hned spustí se stejnými okny tak mu stačí kolem 150kb RAM a zase nějakou dobu funguje.
Podařilo se ti to nějak vyřešit?

Vyriešil som to.... Týždeň bez problémov. Dnes akurát trochu zasa začal žrať RAM, ale po pár minútach sa to upravilo. Riešenie: preinštaloval som na verziu Firefox 21.0. Problémy totiž pretrvávali aj pri v. 22.0. Následne samozrejme treba vypnúť automatickú aktualizáciu.