Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací ovladačů grafické karty na notebooku

Zdravím,

zakoupil jsem si notebook Lenovo G700, u kterého mám problém s instalací ovladačů grafické karty. Notebook obsahuje GeForce GT720M, ale ať stáhnu doporučený ovladač z internetu, nebo skrze SW GeForce Experience, tak mi vyskočí hláška "Tento ovladač grafiky nemohl najít kompatibilní hardware grafiky"

Resil jsem podobny problem, ne-li ten samy.
Docela dost jsem toho precet, protoze jsem z toho byl, na mrtvici. Nakonec jsem notes pripojil na net a nechal aktualizovat on-line driver pro zarizeni "Standardni graficky adapter VGA". K memu uzasu se mi naistaloval Intel HD graphic. No a pak jsem stahnul odsud cuda-downloads cely balik CUDA pro x86 W7 64bit - Notebook, a spustil instalaci. To klaplo a objevila se tam konecne v zarizenich ta Geforce karta.

Snad ti to pomuze.

Presne to iste som riesil aj ja vcera na G700 ta ma grafiku GT 720 a nie a nie to nainstalovat stale pisalo ze si mam nainstalovat najprv Intel HD Graphic...nechapal som to ale nakoniec to slo.Takze najprv nainstalovat Standardny VGA adapter a potom az G720 od Nvidie.

Co mas za Windows?

Jestli Windows 7, tak ten ovladac z webu Lenovo je nekompatibilni (vadnej), protoze cinan ...

Intelackou grafiku ti nainstaluje Windows Update a NVidiackou grafiku nainstaluj primo ze stranek NVidie, vyber normalne GT720M a stahni a nainstaluj. Ten ovladac funguje, odzkouseno.

Ted koukam, ze uz je to starsi dotaz, kazdopadne vystraha pro poradnaky s doporucovanim instalace GK z webu vyrobce notebooku. Pokud je vyrobcem notebooku cinan, nemusi to byt mozne, protoze cinan zprasi cokoliv.

Inteligentni clovek si koupi notas od Dellu a radeji si priplati, aby to fungovalo poradne. Kdyz holt firma co delam musela setrit a rozhodla se pro Lenovo ...

V diskuzi je nekolik veci...

Docela dost jsem toho precet, protoze jsem z toho byl, na mrtvici. Nakonec jsem notes pripojil na net a nechal aktualizovat on-line driver pro zarizeni "Standardni graficky adapter VGA". K memu uzasu se mi naistaloval Intel HD graphic.

1) i ja tento postup znam, skutecne byva v pripade neznamych zarizeni a standardnich grafickych adapteru VGA uspesny, ale uspesny byva tak na 40-70%, To znamena, ze z mych zkusenosti se pres Windows Update zaktualizuje a on-line nainstaluje pouhych 40-70% zarizeni.
To je pro me dost male procento a takto nainstalovany software nemohu zakaznikum poslat domu a
ocekavat jejich spokojenost.
Zbylych 30-60% neznamych zarizeni pak musim stejne stahnout z webu vyrobce NTB.
Postup 1) tudiz preskakuju
a volim postup 2)

instalace GK z webu vyrobce notebooku

a instalace ostatniho HW z webu vyrobce (zvuk, wifi, BT, ctecka karet, IMEI, webcam)
U neho mam uspesnost 98% a to mi staci.
Ty zbyle 2% pripada na spatne stazene instalatory ovladacu, pripadne spatne rozbalene instalatory.
A samozrejme taky vadny HW a v tom pripade je nutna vymena HW.