Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační systémy a jejich vliv na rychlost notebooku.

Zdravim.

Přeinstaloval jsem z recovery disku Windows 7 z Windows 8. Po půl roce mi přijdou sedmičky velmi pomalé. I po odstranění bloatwaru je W7 pomalejší (jasně, je to starší verze) ale naopak, nedochází tak k přehřívání a teploty jsou nižší než v osmičkách. Osmičky jsou zase rychlejší, ale ty teploty jsou větší.
Ovladače grafické karty jsou stejné v obou systémech, takže tam jsem si myslel mylně, že v osmičkách mám jiný ovladače na svou grafickou kartu.
Takže teď jen řeším to přehřívání ve Windows 8, který je ale rychlejší než stávající sedmičky.
Windows 7 - vytížený procesor 35%
Windows 8 včera - kolem 60-90% v klidovém stavu bez programů a oken.
Mam oba OS originální.
Možná mě napadá, že tento notebook nebyl primárně určen na Windows 8 a některé ovladače jsem převzal z Windows 7. Tak možná je to tím.
Může to mít nějakej vliv?

Díky :)
Už jsem tu docela pečenej :D

na tie procesy si sa pozrel ako som ti kázal ? Ak máš nanovo preinštalovaný systém z recovery, nepotrebuješ ovládače. Alebo si nahraj wXP a bude to ešte rýchlejšie. Ak máš čistý systém zrejme si windows sťahujú aktualizácie..

Ale já se nebavim o ovladačích. Já vím, co je recovery.
Já se jen ptám, proč mi osmičky tak vytěžují procík, když jsou rychlejší a sedmičky opak, tedy pomalejší, ale nevytížené.
Ano podíval jsem se. Windows XP jsem měl ve Virtual Boxu.
Jde jen o to, že mi osmičky z neznámých důvodů zatěžují procesor víc než by měly. A jak jsem psal, tak hlavně u chrome, essentials a svchost