Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi Router domu s použitím jako NAS

Dobrý den,

už pár let mám Asus WL-500GP V2 a v poslední době ho používám i jako NAS server (OpenWRT, připojený 2,5" disk, sdílení přes SAMBU). Na router je průměrně 5 uživatelů (8 zařízení) a všichni jsou připojení přes Wi-Fi (panelové zdi, většinou jedna stěna, vzdálenost cca 7m). Problém nastane ve chvíli, kdy si jeden pouští z LAN přes SAMBU film a ostatním pak padá internet. Filmy jsou většinou pouze DVDripy - datový tok ~1,5 Mb/s, takže by to 802.11g s maximem 54 Mb/s měl v pohodě zvládnout.

Je možné toto v OpenWRT nějak dobře vyřešit přes QoS nebo by bylo lepší koupit router s 802.11n? Pokud ano, poraďte prosím nějaký, který zvládne OpenWRT a NAS (min. 32 MB RAM).

Děkuji!

Obávám se, že tady spíš nárážíš na výkonový problém CPU toho routru. Oddělit NAS od Routru a vše půjde pěkně.