Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sledování PC administrátorem

Dobrý den,

měla bych dotaz, jestli, když je PC některého uživatele vypnutý, se tam může administrátor nějakým vzdáleným způsobem přihlásit a také, když se odhlásím od sítě, zda se do něj může administrátor dostat k informacím.

Děkuji moc za odpovědi

pokud je počítač vyplej, pak je pro něj platí následující:

a) je možné si ho zapnout (i po siti) a pak ho číst
b) jsi si jistá, že umíš poznat, že jsou data v tomhle počítači? To, ze uložíš při práci soubor do dokumentu ještě nezbytně nutně neznamená, že se tu ukládá na ten počítač, kde sedíš.

Obecně je to divná otázka, stejně ho dříve nebo později pustíš.. ochrana vypnutím neexistuje.

Pokud je počítač zapnutý (bez ohledu na to, jestli je uživatel přihlášen nebo ne), má administrátor příámý přístup k datům na disku přes administrátorské sdílení, případně další nástroje pro vzdálenou správu
Adminitrátor nemá čas prolézat lidem počítače a prohlížet, co tam mají za data
Pokud ti jde o nějaká soukromá data, ta nemají na pracovním počítači co dělat, takže se ani nemusíš bát.