Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hledá se programovací jazyk

Čau lidi,
hledá se programovací jazyk. Už dlouho se snažím najít nějaký programovací jazyk,který by mi sedl. Začínal jsem s Batchem (cmd "aplikace",jestli se tomu tak dá říct), před nějakou dobou jsem se naučíl Pawno a před chvílí jsem definitivně skončil s Javou (je na mě trochu moc složitá). Hledám nějaký jazyk, který:

1. Se co nejvíc hodí na programování plnohodnotných GUI aplikací i s jejím vzhledem
2. Je zkompilovatelný do spustitelných souborů typu *.exe
3. Umí převádět datové typy

Může mi tady někdo něco takového doporučit?
Díky moc už předem, SteveXtreme.

Az ti zacne vadit ze kvoli nejakemu tvojmu programu si ludia musia instalovat 300MB dementny net framework, tak prejdi na nejaky C++. Ale MS nema az tak dobre riesene prostredie pre C++, idealne je pouzit MFC kniznicu ale ta je len v platenej verzii Visual studia. Zdarma si budes muset GUI robit pracnejsie.