Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 Monitory

Ahoj, potřeboval bych pomoct s monitory na jednom PC, jeden starý Samsung a nový BenQ
Oba jsou připojené na DVI, po prvním zapojení šli oba, po zapnutí PC šel jen BenQ
Mám zjištěné že, když BenQ odpojím, tak se Samsung rozjede, pak připojím BenQ a jedou oba....
Nechci po každém zapnutí PC odpojovat a zapojovat, nejspíš bude chyba někde v nastavení... nevím
Dík za každou radu

Skus si stiahnut navod k tej grafike z webu vyrobcu a pozri si tam co pisu o Dual-link DVI, ze ci nahodou ked je jeden duallink ze ten druhy sa neda pouzit apod.

Jake presne mas DVI kable? Plne alebo polovicne? Monitory maju jake presne rozlisenie? Skusal si tie kable prehodit v konektoroch grafiky?
A nastavenie ovladaca si nastav a uloz. trebars tam nastav len jeden, uloz, znovu spust nastavenia ovladaca, nastav tam obe, zasa uloz. A ukonci. A restart Win.
Ked nabehne len jeden monitor tak nic nevytahuj ale proste vlez do ovladaca grafiky a si to nastav a uloz a restart. Nemanipuluj vobec s konektormi.

Na tom s tym VGA si zmackol tlacitko Auto? Alebo v menu Auto nastavenie.
Inac je potom este zaujimave co vsetko mas pripojene do ktorej zastrcky, a ci nieco (TV) apod je pripojene k PC co je napojene na spolocnu antenu. Pouzi stejnu zastrcku pre vsetko a odpoj antenu a nemalo by sa nic trepat. To konieckoncov (antena resp zemna slucka a nasledne rusivy signal na zemnych vodicoch) moze byt aj dovod (ne)detekovania monitora po starte apod

- Kombinuj vystupy
- DVI+HDMI, DVI+VGA, DVI+DVI atd, muzes na to VGA klidne pouzit redukci VGA>DVI.
- Na Dual-Screen se doporuciji monitory se stejnym rozlisenim.Vse nastavovat(aktivovat) Nvidia Surround, AMD eyefinity
(Na 2 monitory muzes tusim pouzit 2x digital nebo 2x analog,,,,od 3x monitor 2xdigital +1xanalog))