Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestaveni stolniho pc

Ahoj chtel bych poprosit jestli by mi nekdo nepomohl (neporadil) jak, (jaky), stolnipocitac si sestavit nebo jaky koupit chtel bych do zacatku do toho dat tak okolo 10 000 budu to vyuzivat predevsim jen na nejake programovani a jestli by to slo tak i nejake hry natom zahrat . dekuji :)
Změna kategorie, původně: Software. Počítač není software. (karel)

Ty asi moc nesleduješ dění na procesorový scéně že ne?Jinak bys totiž věděl že Intel nabídne nejen vyšší výkon ale ve většině případů taky nižší spotřebu a hlavně tolik netopí.AMD se prostě do pořádnýho herního stroje nehodí.Poslední osmihrnkovej modýlek FXka má známej v počítači a pořád nadává že kdyby si tehdy trochu připlatil za i5 tak by teď na tom byl daleko líp.

Já vím jak na tom dnešní procesory jsou, chtěl jsem Vám tím jen říct, že Vaše bohatá fantazie na nazývání zřejmě Vámi neoblíbené značky je přihlouplá a zbytečně tak jen přihlížející uchylujete k názoru, že koupit AMD je velká chyba. Omlouvám se, nechci Vás tím nijak urazit, jen bych byl rád, kdybyste své označování produktů pro příště trochu zvážil.

Samozřejmě nemám právo Vám mluvit do stylu "bytí", takže mě můžete poslat do pryč a já to budu akceptovat.

AMD je naopak moje veelmi oblíbená značka ale AMD FX skutečně nejsou zrovna povedený i když pro vícevláknové aplikace nejsou tak úplně špatný ba naopak.Ale na hraní se prostě nehodí.Podle mě to jediný co se AMD opravdu dneska velmi daří jsou jejich vynikající APU který solidně konkurujou Intelu,tedy alespoň co se týče integrovaných řešení.Samozřejmě je každýho věc co si do počítače koupí ale kupovat FXko do herního stroje to není zrovna nejlepší nápad.Intel je v herním výkonu opravdu lepší a to si klidně ověřte i v nějakým benchmarku.