Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Časté Zamrzání Počítače

Zamrzává PC i při nenáročných operacích. Teploty jsou OK. HDD i paměti se zdají být ok. Po zaseknutí PC nereaguje a jde jen natvrdo vypnout.

V "Prohlížeč událostí" se pravidelně opakuje stejná Kritická chyba:

Událost 41, Kernel-Power
Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.

ID události: 41
Kategorie úlohy: (63)

PC:

Procesor:
Intel Core i7 870 s frekvencí 2,93 GHz
8 MB L3 Cache
4 jádra, 8 threadů
Intel Turbo Boost s frekvencí 3,6 GHz
Max TDP: 95 W

Čipová sada:
Intel H57 PCH

Operační paměť:
8 GB DDR3

Grafická karta:
NVIDIA GeForce GTX460 s 1 GB vlastní paměti

Pevný disk:
1000 GB
7200 RPM
SATA 3G

Windows 7

Tak zkoušel jsem pustit "Burn" na OCCT (plný výkon CPU + GPU)

Teploty CPU šly někam k 75´C a GPU k 86´C

Takže to vypadá, že ve zdroji to nebude (zkoušel jsem to s původním zdrojem)

Přesto však dochází k zamrzání počítači i během zcela nenáročných operací na PC...