Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jsou v mém počítači z roku 2003 nějaké komponenty ještě použitelné?

Ahoj.
Mám starý počítač, XP z roku 2003, pouze v původním provedení, bez jakéhokoli "tuningu".
Chci se zeptat, jestli je něco z něj použetelné a stálo by za to třeba jen koupit nové díly a vyměnit je, nebo je lepší koupit rovnou nový PC? Nejsem žádný profík přes PC a jejich opravy, tak ani nevím, kde se dá všechno vyčíst a co dál je důležité :) Z toho co já vím (a vím jak to zjistit):
Procesor: AMD Athlon XP, 1,2 GHz
Grafická karta: NVidia GeForce FX 5200
DirectX 9.0c
Změna předmětu, původně: PC (DWarf)

Pokud byste chtěl kupovat nový PC, můžete využít tento thread a stačí nám jen říct základní věci.
* finanční limit (doporučuji alespoň 15 tisíc (pouze bedna), za míň je to velice špatné a kvalita je značně omezená).
* operační systém máte nebo má být součástí?
* monitor máte? jaký?
* dokážete počítač sám sestavit?
* k čemu bude primárně sloužit?