Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vsetky testy na HDD

zdar,
mam 2 disky obidve ATA.. maxtor 40GB a samsung 120GB.. maxtor je ako hlavny lebo na nom mam systemy (WXP,W98,Linux) mno ale obcas mi system zmetkuje tak, ze na trosku vsetko zamrzne a pocujem ako sa disk odznova rozbieha, alebo konkretne dnes uz 2x spravil to, ze pri bootovani Windowsu sa PC resetol, alebo nenacital vsetky sluzby WINXP po nabootovani (napr sieť...)..
mam tusaka ze uz odchadza maxtor (ma asi 4roky), tak by som poprosil ake testy mam spravit a akymi programami, aby som zistil co najviac o stave disku/ov.
dik

no podozrievam hlavne preto ze to je MAxtor, a ze mono uz rok dozadu obcas zapiskal.. tak na 5s, tak, ako keby platne sa tocili frekvenciou 5ot/s a treli sa este o nieco... ale moze to byt aj doska.. lebo som za behu pripojil ku USB klavesnici aj PS2 a potom mi blbol system :-D