Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zjistím typ zvukovky?

Dobry den, pracuji na počítači v němž není nainstalována zvuková karta.Bohužel nevím typ ani nic jiného.Jak zjistím jaké ovladače mám stáhnout...díky za odpověď

[mod]Opraven titulek, původně "jak nainstalovat zvukovku?" (host)[/mod]

jak jsi jistě četl výše, máš nejdřív určit typ své zvukovky na své tajné základní desce.
- buď otevřeš manuál ke své základní desce,
- nebo si přečteš popis desky u výrobce (a rovnou stáhneš ovladače),
- nebo spustíš nějaký diagnostický program,
- nebo ve správci zřízení vyčteš vendor a device,
- nebo si typ brouka přečteš na desce u konektorů zvukovky.

nejdřív musí být nainstalován driver chipsetu základní desky, až potom ovladač zvukovky, znáš to.