Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdeleni noveho disku

Zdravim vsechny!

Pred nedavnem jsem si poridil novy HP laptop a chci primarni disk C: (velikost 80GB)
rozdelit na 2. Zkousim to pres Spravu disku, ale kdyz kliknu pravym tlacitkem na
zobrazeny disk, volba 'Nove rozdeleni' se nezobrazuje. Muzete prosim poradit jak
spravne pouzit Spravce pro rozdeleni? Dik.

PS: Po nainstalovani systemu se automaticky vytvoril zalohovaci disk G: (zabiral 10 GB).
Po vytvoreni zalohovacich CD's a zvazeni jsem tento zalohovaci disk smazal. Udelal
jsem chybu?

PPS: A jeste jedna otazka tykajici se HD. Vyrobce tvrdi, ze velikost disku je 80 GB,
ale skutecna kapacita je 'jen' 74.5 GB. Muzete mi tohle prosim vysvetlit?

Jeste jednou dik moc za rady zkusenejsich soudruhu:-)

Co se tyka rozdeleni, vrele doporucuji. Ve tvem pripade bych zvazil systemovy disk s velikosti 10-15GB a zbytek jako datovy disk.
Pokud mas jiz system nainstalovany, budes muset sahnout po nastroji, ktery zvladne disk rzdelit bez ztraty dat - doporucuji Acronis partition manager, Acronis Disk director apod.

Pro systemovy disk doporucuji nechat zapnute "Obnoveni systemu", pro datovy disk jej vypni.

Pokud hodlas se systemem experimentovat a hodlas casto obnovovat disk z obrazu, doporucuji ke zvazeni vytvoreni diskoveho oddilu pro ulozeni obrazu CD. Staci do velikosti 5GB. Acronis umoznuje pri startu na stisk klavesy F11 obnovit disk z obrazu.

ahoj!

po dlouhe dobe jsem nasel konecne cas na provedeni onoho rozdeleni disku. dik moc za radu, pouzil jsem partition magic,vytvoril jsem 2 disky a protoze po rozdeleni stale zustavalo na cecku prilis mnoho mista provedl jsem jeste jednu operaci - resize disk. po tomto ukonu jsem ale zjistil, ze pravdepodobne doslo k vytvoreni jeste jednoho disku - disk Z. pod ikonou Tento pocitac se sice zobrazi jen C a D, ale v ostatnich programech (napr.windows media player) se zobrazuje rovnez disk Z. Muzete mi prosim vysvetlit oc se jedna a jak je popripade odstranit? Velikost disku je nulova.
Dik

spustíš opět pq magic, a jakýsi 3.disk zrušíš.
taky to půjde v tento pc - spravovat - správa disků - odstranit oddíl
je možné že jsi zmenšil c:, potáhl i začátek d:, ale zároveň i konec - a z: je ono uvolněné místo.
ale spíš se může jednat o pozůstatek po nějakých tvých pokusech - automaticky mapovaný síťový disk, který však není dostupný, přesvědčíš se v příkazovém řádku výpisem net use
substituovaný adresář (příkaz subst) by neměl nulovou velikost.