Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Schválení sestavy

zdravím všechny počítačové mágy...

po relativně zdlouhavém brouzdání na netu jsem si postavil sestavičku na poslední dva roky na VŠ (sladký studentský život) po tomto období by měla sestava sloužit převážně jako multimediálně-občas staroherní

chci hodně muziky za málo peněz... nekdě kolem 15 tis. bych chtěl určitě přistát... (bedna + monitor, bez os)

grafiku jsem zvolil na první pohled silnější (hraju wow, wot, wop) a jelikož jsem měl vždycky jen pekáč, tak bych si chtěl zapařit i nějaký ty novější hry.. :)

díky za všechny náměty a připomínky

http://www.czc.cz/2bi4116ohijrjb3odo8bpk5d32/sezna m
Zmena predmetu, pôvodne: Schbálení sestavy (los)

Ale jo, fungovat to bude. Vzhledem k tomu, že jste měl pekáč a chcete za málo peněz hodně muziky, tak se nebudu ani snažit snižovat výkon a zvyšovat kvalitu.
Paměti bych vzal bez toho hnusného špičatého chladiče (pro případný budoucí věžový chladič na procesor). Deska low-endový kancl, ale rok, dva by fungovat měla. Case otřesná, ale co chtít za 500 korun.

Pokud je to vše, co chcete, tak si to koupit můžete.

Edit -> Grafiku bych vzal http://www.czc.cz/msi-r7870-2gd5t-oc-hra/122664/pr odukt nebo http://www.czc.cz/vga-ati-sapphire-hd7870-ghz-edit ion-oc-2gb-ddr5-dvi-hdmi-pci-e/119461/produkt

a tu desku by jste zvolil taky jinou? nějak furt nemůlžu přijít na důvod dávat tam něco "kvalitnějšího" ... navíc to kvalitnější ani neumím poznat :)

k tý grafice za 5K by už možná chtěla nějaka lepší bejt?.. ale rozpočet je napjatej

pokud tam dam tu grafiku za 5K tak si dovedu představit, že za dejme tomu 4-5 let bude stačit přidat 4gb ram a vyměnit MB s CPU a bude zase solidní multimedialák..

díky za rady

až bude něco budoucí, tak počitám, že bude už nová architektura.. :) a dát 500kč do "kvality" jedné komponenty... to bych mohl přihodit všude a dostat se na 20K... otázkou je, jestli pak PC za 16 bude nakonec sloužit stejně dobře jako PC za 20...

Základ sestavy je a zůstane deska proto se nazývá základní!
(největší blbost je do herní/pracovní namáhané sestavy kupovat nejlevnější kancl a to z ohledem na stabilitu a životnost)
Nejde jenom o to jak je deska vybavená/výstupy ....., ale hlavně jakou má napěťovou kaskádu = chlazení a použité kondenzátory ..... konstrukce.
S vekou pravděpodobností ti to cos vybral, nepřežije ani rok herního provozu.
Jeto přesně to co dělají různí "garážisti, hyper supr kvelby" deska, zdroj jsou u nich kvalitou na poslední místě a to bez ohledu na využití!
(výkonný herní PC za fantastickou cenu najdete mezi salámy a hrnci)