
Upload souboru při změně
Ahoj, co se stane, když nahrávám soubor na stránku, do kterého ale současně zapisuji? CO když do souboru bajty přidám? Bude jedna část stará a druhá z nového? Nebo si prohlížeč atomicky nejdřív přečte celý soubor? Co když je soubor velký 2GB a nevejde se do RAM?
vyskúšaj si to vo svojom počítači
Jaky je duvod uploadovat soubor, do ktereho zapisujes? Pokud je soubor vetsi nez dostupna volna RAM, pouzije se swap soubor.
Vysledek bude zalezet na tom, jak rychle probiha zapis a upload. Pokud zacnes vytvaret soubor a ten soucasne uploadovat, upload obvykle bude probihat pomaleji, takze zapis probehne rychleji a nahraje se novy obsah souboru.
Pokud premyslis napr. o torrentu, tak ten si pamatuje, jake casti stahnul a bude poskytovat pouze stazene casti, ne alokovane prazdne misto.