Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vynechává WIFI

Zdravím, mám problém s WIFI, několikrát do dne přestane fungovat třeba na minutu, počítač nic nehlásí, tvrdí celou minutku, že je připojenej ale internet nejede. Přítelkyně je taky na WIFI a když mi to vypadne, jí to funguje. Co s tím? Dost se to pociťuje při online hrách.

Lenovo Y500 (i7, GT650m sli, 8GB ram), Windows 8.
Ovladače jsem aktualizoval.

Tak skus nastavit iny vysielaci kanal na routri.
Este sa mozes pohrat s nastavenim WiFi karty v spravci zariadeni, konkretne polozka sila signalu apod, alebo aj obmedzit kartu na "g" normu ak to je "n" karta.
Pripadne mierne premiestniit router nech sa zmenia odrazy od objektov a tym padom signal v bode kde mas notebook.

jde o ten ping na tvůj router (nemáš spojení a přitom pc za routerem nehlásí výpadek sítě, proto ověřit viditelnost routeru.
jeho ip adresa je obvykle na štítku zespodu.
pokud dostáváš nastavení od poskytovatele přes dhcp, chtělo by to zjistit bránu nebo dns poskytovatele (před routerem) - a testovat ping i na ně.

pak má buď problém router nebo tvůj provider.
bylo by skvělé, kdyby tmobil netajil adresy svých dns serverů. (možná jsou vidět ve wan/dsl rozhraní routeru, nevím, žádné dsl jsem nikdy doma neměl)

tracert ip.dns.serveru.tmobilu
nebo
tracert www.t-mobile.cz

měla by se objevit i brána tvého providera, jako druhá ip.

Ping fungovat moze, pretoze tu linku nezatazujes tak ako ked browser ziskava data.
Problemom byva seria dat vyslanych s malym casovym oneskorenim medzi ramcami.
Je to ovykle v mikrosekundach (az nanosekundach) a ciste nahodou mas tak nevhodnu vzdialenost medzi prijimacom a prekazkou (napriklad stenou, alebo niecim inym), ze vlna priama a odrazena spolu interferuju. Povedane laicky zarusis sa sam nevhodnym umiestnenim pocitaca. Dost podstatnu ulohu pri tom hra aj vysielany vykon. Na 4m od routra by mal byt co najmensi,zhruba tak aby prijimac nemal signal silnejsi ako -40dBm.
Najidealnejsie rozmedzie signalov pre prijimac je od -60 do -40dBm. Pokial sa nejedna o problem u ISP, tak najpravdepodobnejsia pricina je samorusenie.

"b/g mixed".

V pocitaci tiez.

A testuj ci to nebude lepsie.

Ak ma priatelka n-kovy pocitac tak bude mozno nadavat ze to ide pomalsie, ale nehovor jej ze si neico menil, 54Mbit musi stacit kazdemu :D
(resp. internet mas len 27MBit takze g-cko staci kazdemu)

P.S: 802.11 Protection neviem teraz co je v tom routri tym myslene. Nechaj to na Auto radsej.

o chlup míň náročné na šifrování.
má smysl u starých nebo miniaturních krámů, které jsou rády že stíhají jakous takous propustnost. tazatel neuvedl co má, tak preventivně.
taky tu měl nedávno někdo dotaz snad na playstation a nekompatibilitu s wpa2. třeba má tazatel taky něco doma a začal by to řešit o pár minut později.

volitelné je to pro normu g.
u enka není oficiálně wpa definované, rovnou se počítá s wpa2. ale zvolit to na routeru jde, když s tím souhlasí u připojený notebuk, proč ne.

Aby to nebolo az take jednoduche, tak wpa/wpa2 nieje sifrovanie aj ked sa casto uziva tento termin prave pri sifrovanie a nastavenie sifrovania na zariadeniach. Oznacuje to stupen ochrany (security) a to co robi problem je nekompatibilita vysielanej informacie v Beacone s tym ako spravne vie pouzit tuto informaciu ovladac wifi karty v pocitaci. Sifrovanie sa oznacuje ako tkip/aes ako vsetci vieme.
Ak sa v Beacone vysiela informacia WPA, moze sa jednat o sifrovanie TKIP, a/alebo aj AES. Rovnako je to aj s informaciou WPA2.
Problem je v tom, ze od AES sa pouziva informacne pole WPA2 a starsie informacne pole WPA bolo rozsirene o funkcionalitu QoS, tudiz starsie karty (ovladace), ktore nedekoduju informacne pole WPA spravne, mozu mat problem. Je v tom celkom slusny chaos, pretoze moze nastat viacero pripadov preco to nefunguje podla toho co vysiela AP v Beacone a podla toho co vie dekodovat ovladac karty v pocitaci.