Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivir

Dobrý den mám nový PC a chci aby mi vydržel co nejdéle takže se chci zeptat který antivir je nejlepší

Ach jo, vůbec nemáte pravdu když bude ve stránce pár skriptů, není Vám mozek k ničemu, leda že by jste chodil na stále stejné prověřené stránky - to je nereálné. Proto se doporučuje antivirový program pro každého včetně programu pro dosažení Antispiwarové ochrany a phishingové ochrany.

Trieskas totalny nezmysel. Scripty na stranke mi nezaviria PC. Ani tebe. Keby si si nastavil neotvaranie pdf v prehliadaci a mal flash na click to play, jak normalny clovek s mozgom, tak ta neohrozia ani diery vo flash a acrobat readeri.
A antivirovy program doporucuje len BFU novinar a predajca antivirov (logicky, ze)

No to je opravdu úroveň když si sem rádce dovolí do příspěvku psát něco o "plácání trusu".

Tak si nejprve položte otázku, co vlastně dokáže spyware a jak ho identifikovat:
http://www.antivirovecentrum.cz/antispyware.aspx#1 3783984223011&height=30px&width=260px
http://www.trustport.com/manuals/antivirus/csy/tec hten.htm

Pátrejte o nových hrozbách u výrobců antivirů, ledasco se dozvíte:
http://www.avgthreatlabs.com/virus-and-malware-inf ormation/

Zranitelnost webových prohlížečů:
http://www.symantec.com/connect/articles/five-comm on-web-application-vulnerabilities
webapps

Infekce v podobě Java exploitu:
http://www.feedit.cz/wordpress/2013/04/04/aktualni -hrozby-na-internetu-avg-web-threat-research-team- 4-4-2013/
A nříkejte, že Vám Java v prohlížečí neběží..))

Cross-site scripting
cross-site-scripting

SQL injection
SQL_injection

Denial of service
Denial_of_Service

Session hijacking aneb ukradení session ID
session-hijacking

Zavirování PC se nevyhýbá ani vzdělaným lidem:
http://www.phil.muni.cz/wcit/home/pocitace/softwar e/masivni-zavirovani-pc/
http://support.zcu.cz/index.php/Jak_postupovat_v_p řípadě_zavirování_počítače

Hlavně ale začněte konečně studovat!!!:

threat-activity
http://www.symantec.com/connect/symantec-blogs/sec urity-response
blog
security
https://www.nsslabs.com/reports/2013-browser-secur ity-comparative-analysis-socially-engineered-malwa re
krebsonsecurity.com
www.infosecurity-magazine.com
blogs.avg.com
blog.avast.com
blog
www.welivesecurity.com

Hlavně se nesnažte začátečníkům cpát myšlenku, že k ochraně PC stačí pouze hlava, to je nesmysl, protože začátečník nemá ponětí o rizicích v IT technologiích obecně.

Tys tu naplacal chujivin ze az, ktorym vobec nerozumies. Ziadna z nich neni nebezpecna pre klienta, a deravu javu dnes uz nepotrebuje nikto a je vseobecne zname ze je derava, a riesi to zas click to play, alebo aj samotny firefox blokuje vsetky starsie javy. A java neni script.

Vsetky tvoje ostatne body su o niecom uplne inom (zalezitost serverov a ich programvania) a nie o tom ze by mi nejaky script zaviril pocitac. To len dokazuje ze nemas ani stipku znalosti o tom co tu placas.

(a aj keby nejaka hrozba bola, ked si myslis ze ta nejaky trapny antivir ochrani, tak to sa musim rehotat este 3hodiny ze niekto moze byt tak naivny)

P.S. alebo aby si to pochopil jasne: ZIADEN z tych linkov neni o tom ze by mi nejaky script mohol zavirit (pre teba specialne: zamordovat) pocitac.

Je to marný, je to marný, je to marný. Už jste si někdy položil otázku, proč výrobci vydávají aktualizace pro routery, proč Microsoft vydává bezpečnostní záplaty jak na běžícím pásu? Totéž dělají výrobci s prohlížeči a přesto mají prohlížeče nové a nové zranitelnosti. Zdá se že ani nevíte co java je a jak se instaluje a v čem všem je přítomna. Na youtube jistě nechodíte, takže ani nevíte o bezpečnostních aktualizacích flash playeru. Jak dlouho děláte do IT? Víte jak často se stává, že v běžném softweru je po čase zjištěna přítomnost škodlivého softweru? Odpovím si sám, nic. Vám stačí pracovat pouze v User účtu, je to sice další ochrana, nikoliv spása před dalšími možnými riziky. Všichni nejedou na Firefoxu, jeho poslední aktualizace je fakt síla, neboť dost webů jede na https a má vnořené http aplikace - ty jsou touto vychytávkou mrtvé. Ne každé https je o bankovnictví, jedou na tom i google weby a buch maj smůlu. Mimochodem o všeobecném skriptování ve stránkách podle vyjádření nevíte nic, tušil jsem to. Skripty nejsou jenom o javě.

Java neni script ale applet. Takze jediny kto tu nevie co to je java si ty.
A placas tu totalne chujoviny. A ked ta to uz tak zaujima tak "do IT delam" 30rokov. Staci?

O neznamych dierach nemoze vediet ani antivir, a teda ta pred nimi tiez neochrani.

v běžném softweru je po čase zjištěna přítomnost škodlivého softweru

PRIKLAD PROSIIIM!!! lebo toto je uz taka kravina ze az dverami tu trieska :)

A s firefoxom nemam ziaden problem takze asi bude problem v obsluhe u teba. https a http mixovane neni ziaden problem z hladiska ze by sa mi nieco dostalo do PC. Si mylis bezpecnost proti odpocuvaniu s bezpecnostou samotneho PC. A z toho vyplyva ze placas piate cez deviate.

A BTW. kolko videi na youtube uz bolo zavadnych? Prosim si cislo! 0? Waaav. flash diera sa nezneuziva na youtube, ale specialnymi sposobmi proti ktorym mi staci click to play.

P.S. a ziadal som priklad na nebezpecny script, (ne java applet), doteraz si ho nedodal

Ty to fakt nechces pochopit ze javascript neni java! A java neni ziaden subor "se scriptem"! (jezisko svaty toto je priklad uplnej blbosti). Ty sa tu vytahujes ze vies co to je java? Si asi vzivote nic neprogramoval v jave.
A javascript interpreter je v prehliadaci a neni deravy. A nema NIC spolocne s java.
Ziadal som ta uz 3x o priklad na nebezpecny script, nedodal si. pretoze NEEXISTUJE. Chapes to?

Alebo to napisem inak. Fungujem 30rokov bez antiviru, chodim na vsetky weby kde moze byt nieco zaujimave, na cokolvek co najde google klikam, od porna cez ruske hackerske az po hackthissite a janeviemco, a vzivote som nemal na PC vir. Takze tie tvoje hrozby dajak neucinkuju, ja neviem. Ja by som nejaku uz konecne rad zazil ale nejak sa mi nedari nieco chytit :-D

No jo, my jsem tu strasne zly, radeji tu opravdu nechod, samej ignorant co vira nechytil 10 let nejmin. Ja ho dokonce videl v poslednich 5letech (? - mozna je to i dyl) jen jednou a to kdyz jsem prinesl od zakaznika externi usb disk, ale tak zadny problem, nemam autorun, nejsem blazen. :-)

Hlavně se nesnažte začátečníkům cpát myšlenku, že k ochraně PC stačí pouze hlava, to je nesmysl, protože začátečník nemá ponětí o rizicích v IT technologiích obecně.

níž jsem napsal vysvětlení pro nelamy, lamy i warezácké trotly, snad to bylo dost srozumitelné.

přeskočíme reklamní stránky a k věci:

Zranitelnost webových prohlížečů:

1) tady někdo neodpovědělo na dotaz, proč přes neznalost ovládání pc surfuje s administrátorskými právy.
2) stejná osoba - za kterou podle dikce cítím redaktora chipu nebo podobnou lamu - předpokládá, že uživatelé mají nainstalované co nejstarší verze prohlížečů.

A nříkejte, že Vám Java v prohlížečí neběží..))

pokud běží - tak proč? to mají opravdu všichni konto u komerční banky? a tito zoufalci opravdu neumí aktualizovat javu? normální prohlížeč je k tomu sám nutí.

Cross-site scripting
SQL injection
Denial of service

většině domácích uživatelů jsou problémy serverů ukradené, rozhodně je nebudou řešit.

Session hijacking aneb ukradení session ID

ano, jsem redaktor computeru a někdo se bude kvůli mě namáhat mi hacknout přihlášení.
můžeš začít, mám ip: 192.168.0.11

Zavirování PC se nevyhýbá ani vzdělaným lidem:

hehe, maximálně 1x za 10 let.

kontrolní otázka: jak dlouho trvá odspywarování pc?
.
půl piva.

Hlavně ale začněte konečně studovat!!!:

a zase reklamní vložka ...

taky tipuju, že to je kurelův nevlastní bratr. moc toho nepředved, k věci nenapsal nic.
to je na virycz samý takový materiál? tak to je horší než jsem si myslel.

Milý Václav3,
tvá argumentace je srandovní, vůbec nemáš ponětí o čem píšeš.
Vše komentovat nebudu, pouze okomentuju tvůj odkaz:
http://www.phil.muni.cz/wcit/home/pocitace/softwar e/masivni-zavirovani-pc/
To je právě důkaz toho, že antivir je naprosto zbytečný!
Antivir měli, F-Secure, pokud se podíváš na testy, patří dnes k těm nejlepším antivirům, před pěti lety tomu myslím nebylo jinak.
A pomohl jim? Nepomohl. Proč nastal jejich problém? Nepoužívali mozek!
1. Neměli aktualizovaný systém. Jejich problém řešila aktulalizace, která byla dostupná přes automatické aktualizace tři měsíce před nastalým problémem (problém nastal v listopadu 2008, aktualizace byla dostupná v srpnu 2008)!!!
2. a) Měli zaplý autorun
2. b) Spouštěli usb bez kontroly jestli něco v autorun není

del osobna narazka. Proti zvysku nemam nic :) (MM..)

prohlížeč musí běžet s administrátorským účtem, aby bylo co řešit, že jo?
mozek je kdesi v šuplíku, aby nezavazel.
uživatel nechápe kam leze, co tam dělá a oblibuje nejlépe internet explorer - a dnes bohužel i chrome.

Proto se doporučuje antivirový program pro každého včetně programu pro dosažení Antispiwarové ochrany a phishingové ochrany.

dnes je apríl?
ano, lamám se to silně doporučuje, protože jsou úplně blbé. cpou se na net jako administrátoři a nemají ani tušení, jak se jim ty spyware doplňky do prohlížeče dostaly.
antivir s antispywarovými doplňky nebrání instalaci adware, je to podnikání "jako každé jiné" - stejně jako reklamní agent nebo politik. proto je potřeba mozek.

byl bych taky pro, ale takoví lidi se tu nepotřebují ptát.

bfu (lamy, kinderadmini) se bez antiviru neobejdou. pak jakoukoli free verzi antiviru - ty zbytečně neblokují síťový provoz.

pokud člověk jen slepě odklikává všechny varovné hlášky, jeho starost o příčinu nákazy končí umístěním souboru do truhly, pak je ideální ms security essential - nic nedělá a nic nehlásí.
(ale jo, běžný spyware najde a to je nejdůležitějš)

samozřejmě warezáci stahující cracklý soft potřebují tu nejhorší verzi "internet security". bude s tím jen problém a stejně si tam natahají adware a spyware. ale jim nepomůže nic, mozkový deficit je příliš velký.

Pytal sa jaky je najlepsi. A najlepsi je skutocne mozog.
Ked nepotrebuje zrovna tento najlepsi, a chce pouzit nejaky iny, tak ano nech nejaky pouzije, kludne aj nejaky z tych zdarma. Ale musi mat na pamati ze ho ten kram neochrani pred vsetkym. Ked chce absolutne maximum skenovania vsetkeho, tak nech si trebars kupi aj plateny "security" balik. Ale pri tom musi mat zas na pamati ze ho to tiez neochrani uplne pred vsetkym, a za druhe aj to ze to moze nejake veci znefunkcnit (ze blokuje niekedy aj legitimne zapisy nezavirenych suborov a niektore ine legitimne poziadavky apod) takze sa oplati ho niekedy aj vypnut na test ak nieco nefunguje tak jak ma.
A dalsia vec je mozne spomalenie, hlavne ak necha v nastaveniach kompletny scan disku po kazdom update, tak ho vystre. Ale bude sa citit bezpecny (IMHO dost falosny pocit istoty, ale pre mnohych furt lepsie jak s drotom do oka)

jestli tam mas Windows, tak nejlepsi je Microsoft Security Essential. Zdarma a PC to nezpomaluje. (Daji se i free verze AVG a Avastu, ale osobne bych dal prednost tomu mozku z prvni odpovedi, pripadne tomu antiviru od Microsoftu. :-))