Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 8 a práva na přenos

Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně windows 8, protože jsem nepochopil možnost přenosu na jiný pc. Koupil jsem si netbook s windows 7, pak v předobjednávce jsem koupil windows 8 pro myslím za 300 Kč, v té době jsem četl o tom, že táto licence je přenosná na jiný počítač, je to možné?

Bylo to původně na tom netbooku, ale jelikož to na něm nefungovalo jak mělo, ikdyž průvodce psal, že je vše dobrý, použil jsem ho na notebooku kde byl windows 8 ale nebyl tam pro. Koupil jsem k němu i windows media center tak je mi toho líto. To jsem volal na microsoft, protože se nechtěl aktivovat a celé jsem to pani vykládal a řekla mi že je to v pořádku tak nevím, ale teď můžu koupit použitý pc za super cenu a není tam windows jen linux a oem tam koupit nemůžu a říkal jsem si když mám koupený tento že bych ho tam mohl dát, pokud by to šlo. Na notebook vrátím klasické win 8 a na ten nový pc bych chtěl ty PRO, které by měly být přenosné.

Ale když říkáš přenosný update což asi bude nepůjde dát na pc, který nemá systém, že?

Podívej se co je na dokladu o nabytí (faktura, paragon). Jestli je to OEM, tak je instalace na jiný stroj než se kterým bylo koupeno (z čistě licenčního pohledu) neregulérní. Jestli je to GGK, tak to můžeš nainstalovat kam chceš, ale jen jednou. Co se týče přenositelnosti W8, edice dříve označované jako krabicové, se u W8 dají koupit snad jen jako upgrade (pokud má někdo jinou zkušenost, tak mě opravte) a to by zase muselo být vidět na té faktuře.

stránky mají "na věky", zatímco akce je akce.
ms vždy při uvedení systému dělá humbuk - snaží se ho rozšířit mezi uživatele, aby se mohl chlubit "úspěšností". proto dumpingová cena, proto v té době kašlou na jejich vlastní omezení oem verzí.

od začátku nechápu co řešíš. licenci máš, tak ji někam nainstaluj. nebo si ji dej za rámeček.